You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Zimą jest najlepszy okres, by uciec daleko, gdzie jest ciepło — powinniśmy lecieć na Cypr?

on Mar 10, 2022
Duża część Polaków nie znosi zimy. Śnią wtedy o lecie. A jeśliby tak lato przyszło wcześniej aniżeli normalnie?


Wyjazd do ciepłego miejsca w środku mroźnej zimy to fantastyczny pomysł.
wodospad - Bieszczady
Author: Pawel
Source: http://www.flickr.com


Larnaka
Author: __Samir_
Source: http://www.flickr.com


W szczególności dla ludzi, którzy nie lubią pluchy oraz chłodu. By nie czekać na lato w naszym kraju, powinniśmy wybrać się dla przykładu na Cypr. Temperatury zimą bywają tam dość przyjemne. Nie będzie zbyt upalnie, ale będziemy w stanie cieszyć się słońcem. Dla przykładu Larnaka jest tym miastem na wyspie, dokąd latają bezpośrednio samoloty z naszego państwa. To znaczny plus, ponieważ przesiadki zwykle są męczarnią.

Czy zaintrygował Cię ten wpis? Jeśli tak, to idź dalej wakacje w grecji i przejrzyj tam kolejne zajmujące wpisy. Nie czekaj!

W szczególności jeżeli podróżujemy z maluszkami. Larnaka nie jest stolicą kraju, ale i tak miasto ma sporo do zwiedzania. Jego historia sięga już XII wieku p.n.e. Możemy tam odwiedzić starą cerkiew św. Łazarza, fort obronny postawiony przez Turków i stary meczet. Jeżeli uznamy, że obaczyliśmy w mieście wszystko i ciągnie nas gdzieś dalej, to powinniśmy jechać również do stolicy — Nikozji. Jest ona podzielona na dwie części. W środku miasta przebiega granica. Po jej przekroczeniu możemy zwiedzić turecką część miasta. Powinniśmy mieć rzecz jasna paszport, ale nie musimy załatwiać wiz. Po tureckiej stronie warto zjeść pyszny obiad. Zachwycą nas ichniejsze smaki i aromaty. Warto pojechać też na zachodnią część wyspy.
Pafos jest przepięknym oraz starym miastem, gdzie powinniśmy zwiedzić zamek oraz Grobowce Królewskie. Oczywiście nie możemy również pominąć wylegiwania się na pięknych cypryjskich plażach.