You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Z jakiego powodu warto odwiedzić Kołobrzeg?

on Feb 1, 2022
Kołobrzeg jest pięknym, polskim miastem. Słynne jest ono z mnogich uzdrowisk. kurort taki może cieszyć się wielkim zainteresowaniem wczasowiczów.


W Kołobrzegu jest piaszczysta plaża, latem dość zatłoczona.


doświadczenie
Author: stevendepolo/ flickr.com


Dodatkową atrakcją jest molo niedawno odrestaurowane. Gdy trwa sezon, molo jest odpłatne. Obok plaży rozciąga się deptak, jaki jest chętnie odwiedzany przez wczasowiczów i kuracjuszy sanatoriów. Dla miłośników, którzy preferują zabytki, Kołobrzeg posiada przykładowo Katedrę. Jest to budowla gotycka, która odbudowana została po wojennych zniszczeniach. W środku katedry znajdziemy trochę zabytkowego wyposażenia. Dla sympatyków pięknych widoków, jest możliwość wejścia na wieżę katedry. W Kołobrzegu jest także ratusz, który jest budynkiem o całkiem niezłej formie. Teraz doskonale przedstawia się w sąsiedztwie odnowionych budowli. Jeśli interesują Cię różne atrakcje Kołobrzeg posiada ich całkiem sporo.
jakość


W sezonie letnim dla zwiedzających jest udostępniona Latarnia Morska.

Zaintrygował Cię ten temat? Jeżeli tak, to wejdź do nowego tekstu i czytaj całość tutaj o tym, co niezwykle Cię interesuje.

Charakterystyczną cechą latarni jest to, ze jest skonstruowana na bazie dawnego fortu. Obszarem wartym polecenia chłopcom w jakimkolwiek wieku jest Muzeum Oręża Polskiego. W muzeum zobaczyć można broń z wszystkich epok z przeszłości. Jest tam broń rozmaitego rodzaju od mieczy po czołgi oraz odrzutowce. W Kołobrzegu można popływać statkiem niemal pirackim bądź kutrem prywatnym. Możemy także wybrać się połów ryb na pełne morze. Aktualnie Kołobrzeg jest słynnym uzdrowiskiem, który ma liczne sanatoria oraz medyczne obiekty, jakie czynne są cały rok.


Jeśli nie chce nam się przemierzać dość znacznych odległości pieszo, można by zwiedzić to miasto meleksem. wycieczka meleksem jest wycieczką z przewodnikiem. Co prawda przewodnik opowiada przez mikrofon, ale to w każdym wypadku przewodnik i może opowiadać interesujące historie.