You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Z jakiego powodu naprawdę dobrze jest udać się na urlop do miejscowości pod nazwą Złote Piaski?

on Jan 28, 2022
Miasto to usytuowane jest w północnej części morza Czarnego w przepięknej i bardzo czystej zatoce. Mowa tu o słynnych pośród turystów Złotych Piaskach.


Sama nazwa tej miejscowości niezwykle zachęca do jej zwiedzania.
autobus - komunikacja miejska
Author: photobeppus
Source: http://www.flickr.com


Miejsce jest oddalone o tylko 30 minut jazdy samochodem od równie znanej Warny. Mieści się ona na terenie parku narodowego Złote Piaski. Otoczone jest ślicznymi zielonymi wzgórzami. Ten kurort jest wliczany do największych na północnym wybrzeżu Bułgarii. Pewna opowieść głosi, że to dokładnie tu Piraci zakopali ogromną liczbę swoich złotych kosztowności. Ziemia jednak się w pewien sposób zemściła oraz za ich niechlubne czyny zmieniła ich bogactwo w cudowny piasek. Turcy określili to miejsce jako Długie Piaski, ponieważ znajdująca się tu plaża jest długa na około 4 km, natomiast w co poniektórych lokacjach dochodzi do nawet stu metrów szerokości.


Limuzyna
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com


Złote Piaski to jeden z najbardziej popularnych oraz najbardziej lubianych czarnomorskich kurortów w Bułgarii. Miasto jest znane jako osada wypoczynkowa od 1987 r.

Jeżeli problematyka, która jest przedstawiona w tym artykule jest warta Twej uwagi, to oprócz tego zobacz link w serwisie (https://naturalhotel.pl/atrakcje).

Warto wiedzieć, że ten ośrodek powstał jako naturalna kontynuacja parku przyrodniczego Złote Piaski. Obecnie jest typowym nadmorskim miasteczkiem, gdzie jest przeszło sto hoteli umiejscowionych na porośniętych drzewami wzgórzach. Najznamienitsze walory opisywanego miejsca to ciepłe morze, lecznicze źródła mineralnej wody, spokój, piękny las, który się ciągnie aż do samej plaży pokrytej wspaniałym piaskiem. Stąd też określenie miejscowości. Poza wspaniałymi i naturalnymi warunkami do odpoczynku, ten kurort jest urządzony w urządzenia balneologiczne.
Wzdłuż promenady znajduje się wiele kawiarenek, wystaw, stoisk z pamiątkami czy dyskoteki, lokale rozrywkowe albo kręgielnie. Złote Piaski to cudowne stanowisko nie tylko do rozkoszowania się spokojną śliczną plażą, ale również do kąpieli w urokliwie usytuowanych obok plaży basenach.