You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Z jakiego powodu należy być uważnym udając się na plażę w Dubrowniku?

on Jan 14, 2022
Ta miejscowość jest najchętniej odwiedzanym przez turystów miejscem w Chorwacji i leży nad Adriatykiem, w Dalmacji. Ten mały port zlokalizowany jest w przepięknej zatoczce, wśród dosłownie tysięcy skał oraz pośród pięknej śródziemnomorskiej roślinności.


To dosłownie turystyczna mekka Chorwacji.


Stolicę Dalmacji można by odwiedzać o każdej porze roku, jednak na najbardziej korzystną pogodę możemy mieć nadzieję od maja do października. Wtedy termometry w Dubrowniku pokazują nawet 30 stopni Celsjusza. Od czerwca do września możemy być także pewni, że kąpiel w morzu będzie naprawdę przyjemna. Temperatura wody przekracza wtedy 25 stopni Celsjusza. Udając się do kawiarni w miejscowości o nazwie Dubrownik, na lody czy też zwyczajnie do sklepiku z pamiątkami, nie warto sugerować się opiniami mówiącymi, że Chorwacja jest tania. W Dubrowniku ceny niekiedy są rzeczywiście dwukrotnie wyższe, niż w innych chorwackich miejscowościach. Dla przykładu za pizzę w restauracji zapłacimy od 40 kun, zatem 25 zł, za potrawy z owocami morza nawet dwa razy tyle, natomiast za dania mięsne od 100 kun, zatem ok. 60 złotych lub więcej. Butelka lokalnego piwa kosztuje ok. 9 kun (5,50zł) w markecie i 2 razy tyle w kawiarni.
Dubrownik
Author: Ervins Strauhmanis
Source: http://www.flickr.com


Dubrownik to przede wszystkim przepiękne plaże. Jednak nie są niestety tak piaszczyste, jak te, do których przywykliśmy w Polsce.

Jeżeli jesteś otwarty na świeże informacje na przedstawiane tematy, to przenieś się do źródła, a odnajdziesz tam ważne wiadomości, które okażą się niesamowicie pożyteczne.

Żwir, kamienie, a czasem również wykonane z betonu płyty - to typowy krajobraz chorwackich plaż. Z tego też powodu poza zwyczajnym ręcznikiem, nakryciem głowy czy kremem do opalania, należy wziąć grubszą karimatę, a jeżeli planujemy kąpać się w morzu, to obowiązkowe będą również buty odpowiednie do wody oraz maska do nurkowania. Duża część hoteli ma prywatne plaże, przy czym jest także bez liku małych i intymnych miejsc do kąpania, znajdujących się gdzieś w małych zatokach.


Schodzi się na nie po stosunkowo stromych schodkach, ukrytych pomiędzy okolicznymi domostwami. Na większej części znajdują się prysznice, restauracje, sezonowe bary, czy nawet kluby nocne. Można tam wypożyczyć leżaki lub parasole.