You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Z jakiego powodu ludzie oglądający telewizję tak często będą korzystać z internetowych lub papierowych programów telewizyjnych

on Nov 30, 2022
Jednym z najczęściej używanych urządzeń w domach i mieszkaniach są odbiorniki telewizyjne. Wielu ludzi wręcz nie wyobraża sobie życia bez oglądnięcia następnego odcinka ulubionego serialu albo meczu piłkarskiej reprezentacji. Aktualnie propozycja programów w Polsce jest szeroka i może ich nawet obejmować około 150. Kilkanaście z nich jest powszechnie dostępnych, bez żadnych opłat, i można mieć do nich dostęp za pomocą zwykłej anteny. Jeżeli ktoś będzie chciał mieć większy pakiet, to powinien wykupić taką usługę.


telewizor
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com
Do dyspozycji będzie miał albo sieci kablowe, niezwykle popularne w większych miejscowościach, ale także parę firm oferujących dostęp satelitarny. W tego typu większych pakietach są rzecz jasna dostępne programy podstawowe, a oprócz nich kilkadziesiąt lub nawet ponad sto kolejnych, z czego spora część ma jakość HD. To, czy niektóre kanały będą dostępne zależy od konkretnego operatora. Czasami zdarzają się sytuacje, gdy któryś z programów będzie dostępny jedynie w niektórych firmach, dlatego też należy to wcześniej sprawdzić zanim się podpisze umowę.

Mając taki wybór emitowanych kanałów powinno się na bieżąco wiedzieć, co będzie puszczane.Co prawda telewizyjni dostawcy udostępniają swoje programy, jednak korzystanie z nich często wygodne nie będzie. Dużo lepszą opcją może być albo zakup wersji papierowej, najczęściej są one drukowane na cały tydzień, lub skorzystanie z jakiegoś dobrze przygotowanego programu w internecie Korzystanie z tego typu programów wiązać się będzie z dostępem do internetu, lecz przeważnie i tak dostaje się go w jednym pakiecie z telewizją.


Najczęściej typowy program tv będzie miał postać paru kolumn, w jakich wyświetlane są poszczególne programy, w kolejności według ich popularności. Strzałkami w lewo i prawo można zmieniać podgląd poszczególnych programów, a jeśli ktoś będzie chciał, to skorzystać może z pełnej listy kanałów. Bardzo przydatną funkcjonalnością jest wyszukiwarka, za jej pomocą można wybrać dzień, tematyczną kategorię i dany kanał, który chce się oglądać.