You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Z czego się bierze fenomen Angry Birds, najbardziej popularnej obecnie gry w historii

on Oct 3, 2021
Codzienne na świecie pojawiają się nowo wydawane tytuły gier, jednak tylko nielicznym udaje się osiągnąć duży sukces. Ale co pewien czas mogą się takie pojawić, pojawiają się także produkcje, które śmiało nazywać można fenomenami. I do takich zalicza się właśnie Angry Birds, gra, jaka zdobyła wszystkie kraje, a blisko dwa miliardy pobrań czynią ją najbardziej popularną grą na świecie. Co więcej, z tej nieskomplikowanej gry zrodził się potężny przemysł, gra doczekała się swojego serialu, w planach jest film długometrażowy, a różne gadżety z fruwającymi ptakami są marzeniem wielu dzieci.


angry birds
Author: Gear4
Source: Gear4
Nad fenomenem popularności tej gry zastanawiają się już badacze, próbujący dociec, czemu każdy w nią chociaż trochę grał. A tak naprawdę gra w latające ptaki jest niezwykle prosta. Nie będzie wymagać od gracza wielkich umiejętności albo talentu, nie trzeba też zastanawiać się nad skomplikowanymi scenariuszami. Po prostu trzeba strzelić ptakiem i patrzeć, co się wydarzy z drugiej strony planszy - a rzeczywiście dużo się może dziać, zadbali już o to producenci tej gry.

Następnym ogromnym plusem tej gry jest to, że grać w nią można nawet w krótkiej przerwie, czekając na lekarza czy jadąc tramwajem do szkoły. Wiele gier jest bardzo wciągających, ale wymagają one dłuższego siedzenia, żeby to miało większy sens. Przy latających ptakach ten problem znika - jedna runda może zająć parę minut, a jeśli coś nie wyjdzie, to w
gra komputerowa
Author: krisguy
Source: http://www.flickr.com
każdym momencie da się do niej wrócić i poprawić rezultat.


No i pamiętać trzeba o jeszcze jednej ważnej rzeczy, jaką jest wygląd - cokolwiek by się nie mówiło, to Angry Birds jest po prostu grą ładną, z dopracowanymi szczegółami i zachwycającą detalami. Producent nie spoczywa na laurach i bez przerwy pojawiają się kolejne przygody latających ptaszysk, ostatnią nowością jest przykładowo Angry Birds Stella - zagraj w Angry Birds. Wszystko wskazuje na to, że także to wydanie może odnieść sukces, co zresztą doskonale widać oglądając statystyki ściągnięć, już teraz gra ma ogromną ilość użytkowników.