You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Wspólny czas – dla dziecka identycznie znaczący jak poczucie bezpieczeństwa

on Jan 30, 2022
W niejednym dziecinnym pokoiku możemy ujrzeć, jak mnóstwo współcześnie maluchy mają zabawek.


Co sekundę pojawia się projekt na to, czym nowiuteńkim mogłyby się bawić nasze dzieci.


rower
Source: pixabay.com


Z obserwacji jednakże doskonale wiemy, iż większa część zabawek zajmuje maluchy tylko na krótki czas. Podczas gdy zbliżają się urodzinki, Dzień Dziecka albo inny znaczący do świętowania dzień, rodziciele zastanawiają się, jaki podarunek będzie trafiony, innymi słowy wniesie w życie młodej osoby jakąś wartość, sprawi radość, a równolegle nie będzie kolejną błahostką na pięć minut? A jeśliby tak darować latoroślom w podarku swój czas?
Czas bez wątpliwości jest jednym z naszych cenniejszych rezerw, bez ustanku nam go brak, gdzieś się spieszymy, a poniektóre ważne kwestie odkładamy na potem.

Czy prezentowany temat wydał Ci się ciekawy? To świetnie, ponieważ gdy wejdziesz tu, przeczytasz pożyteczne informacje (https://primaveraspa.pl/), które Cię niewątpliwie zaintrygują.

Mamy mnóstwo ról, funkcji, zamiłowań a także innych zobowiązań. Zachęcamy, ażeby zatrzymać się na moment po czym bez pośpiechu spojrzeć na codzienne priorytety oraz ich efekty w krótszej jak też dłuższej perspektywie. W rodzinnym życiu nie chodzi tylko o ilość wspólnie spędzonych godzin, tylko o to, co w owym czasie wykonujemy, co oprócz tego zdołalibyśmy uczynić w przyszłości, a także o to, czy na pewno jest to nasz razem spędzony czas. Idei na wspólną zabawę opiekuna oraz potomka może być istotnie mnóstwo. To rodziciele wiedzą najlepiej, jaka wspólna działalność znakomicie odpowiada upodobaniom ich jak też ich dzieci.


Może być to dla przykładu wspólne wyjście na rower, na łyżwy, czy gra w piłkę. Możliwych działalności jest naprawdę ogrom! Jeśli pogoda nie dopisuje, może być to wspólne czytanie lektur, wspólne pisanie opowieści, kolorowanie, etc.