You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Wczasy? Zakopane!

on Jun 15, 2021
Właściwie można przytoczyć jedną miejscówkę, która jest jądrem polskich gór. Piszemy naturalnie o Zakopanem, malowniczym miejscu u podnóża skalistych Tatr. jeżeli chodzi o atrakcje, Zakopane ma w ofercie naprawdę imponującą gamę gratek dla turystów.

Centralnym punktem w Zakopanem jest bez żadnych wątpliwości ulica Krupówki, wzdłuż której znajduje się wiele sklepów i knajp.

Zwolennikom sprawdzonej informacji zalecamy ten portal (http://margaretka-swietokrzyska.pl/pl/dieta/), ponieważ nie dosyć, że mówi on o zbliżonej kwestii, to wykonuje to też w niezwykle pasjonujący sposób. Kliknij i zobacz!

To obligatoryjny punkt dla każdego, kto do kurortu przyjechał pierwszy raz. Tu też początkujący napotka liczne punkty PTTK, w których otrzyma konieczne wiadomości na temat miasta i rejonów pobliskich. W Zakopanem należy bezdyskusyjnie popróbować miejscowej kuchni bacowskiej, która jest naprawdę przepyszna. Warto również przejść się na koncert góralskich zespołów, które ukochał szczególnie Jan Paweł II.

Wycieczki, góry
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Naczelną atrakcją Zakopanego jest bliskość Tatr. W mieście da się zrobić fajną bazę turystyczną na długie wędrówki po skalistych graniach. Stąd startuje szlak pieszy na Morskie Oko i inne, ciekawe miejsca. Z miasta można wjechać na okoliczne szczyty dzięki kolejkom linowym. Trzeba wjechać na Kasprowy Wierch, z którego można podziwiać przepiękny pejzaż na Tatry.

Fani dyscyplin zimowych znajdą w Zakopanem wspaniałe atrakcje. Zakopane może poszczycić się najwyższą w naszym kraju skocznią do zawodów, na której rok w rok odbywają się rodzime i międzynarodowe zawody w tej widowiskowej dyscyplinie. Zimową porą Zakopane hotele w zakopanem w centrum przeobraża się w idealne miejsce dla wielbicieli białego szaleństwa. Miasteczko oferuje wiele wygodnych tras narciarskich i sprawnie działające wyciągi krzesełkowe.

O ile chodzi o miejsce pobytu, polecane jest wpisać w wyszukiwarce frazę: "noclegi Zakopane" (sprawdź też w tym miejscu: Miasto oferuje turystom parę przybytków. Każdy, kto chce w trakcie urlopu zaznać prawdziwego wypoczynku, powinien odwiedzić spa Zakopane. Warto przeznaczyć trochę środków na pełen serwis usług spa, ponieważ styrany całoroczną pracą człowiek zwyczajnie tego pragnie.