You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Wczasy w Hiszpanii - co trzeba wiedzieć

on Aug 25, 2020
Podróż do Hiszpanii to tylko pozytywy, w końcu to idealny klimat, wszędobylskie słoneczko, pyszne jedzenie jak też generalnie świetny nastrój.


Jednak nawet w czasie wakacji zdarzają nam się przypadki delikatnie mówiąc frustrujące, wynikające nie z animozji, złego wychowania czy też braku manier u jednych czy drugich lecz tylko oraz jedynie z różnic kulturowych pomiędzy naszymi rodakami a Hiszpanami a także zasad panujących w obydwu krajach.


Jeśli więc wybieracie się do Hiszpanii oraz chcecie uniknąć niekoniecznego stresu w restauracji, aptecznym punkcie albo w kolejce do autobusu, zaznajomcie się z naszym skrótowym poradnikiem.
hiszpania
Author: VnGrijl
Source: http://www.flickr.com


ekwipunek
Author: Pavlo Boyko
Source: http://www.flickr.com


Będąc w Hiszpanii koniecznie musicie wybrać się na bazar czyli mercadillo czy rastro, na tym drugim odkryjecie na ogół starocie, rzeczy używane bądź po okazyjnych opłatach. Na targu skosztujecie autentycznej hiszpańskości, posłuchacie zachęcających do zakupów zbywców i do tego na pewno nie wyjdziecie z pustymi rękami bo propozycja warzyw, owoców oraz owoców morza powala.

Czy przeczytane w tym miejscu wiadomości okazały się atrakcyjne? Jeżeli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (https://jadenapodlasie.pl/oferty/noclegi), która również niewątpliwie okaże się nęcąca.

Na kramach w większości wypadków obowiązuje kolejka albo "se pide a la vez" a wówczas najlepiej poszukiwać kontaktu wzrokowego z ekspedientką po czym czekać aż zapyta: "¿Qué te pongo, guapa?"


By wkroczyć do autokaru musicie ustawić się w kolejkę oraz uwierzcie, lepiej jest jej przestrzegać. Do autobusu wchodzi się przednim wejściem, zaś biletów na autokary miejskie nie kupi się w kioskach a u kierowcy.


Należy mieć ze sobą niewielkie nominały bowiem kierowca może zwyczajnie nie móc zbyć biletu.

Jeśli ta publikacja zwróciła Twoją uwagę, to zerknij na informacje, które podnosi podobną kwestię. Tamten post zapewne także Cię zainteresuje, zatem kliknij ten link.

Autokary nie zatrzymują się na każdym przystanku, stąd prozaiczny fakt, wciśnięcia guzika STOP gdy chcecie wysiąść jest bardzo istotny. Właśnie taka jest Hiszpania.