You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

W którym miejscu według Alfreda Hitchcocka jest najpiękniejszy zachód słońca?

on Jan 29, 2022
Chorwacja jest jednym z najbardziej ulubionych państw, w jakim spędzają swe wczasy całe rodziny. Przyjeżdżają tu obywatele Włoch, Niemiec, Czech czy Polski. Ten kraj jest pełny piaszczystych plaż, świeżego powietrza i prześlicznych widoków.


Ponadto turyści odnajdą tu dużo starożytnych budowli, które przyciągają turystów swą mroczną aurą oraz pięknem.


świat
Author: cliff1066


Zadar
Source: www.livefortheoutdoors.com


transport w Europie
Author: Map of the Urban Linguistic Landscape
Source: http://www.flickr.com


W Chorwacji odnajdziemy też wiele upraw oliwek czy winorośli. Jednym z najbardziej popularnych miast jest Zadar - 5 pod względem rozmiaru miasto w Chorwacji. Nie oznacza to w żadnym przypadku, że jest odizolowane od świata. Przeciwnie - posiada bardzo rozwiniętą strukturę komunikacyjną oraz możemy tam się dostać autem, autobusem, promem czy drogą powietrzną. Podczas pobytu w Zadarze warto przejść się nadmorską promenadą pod nazwą Riva. Jest to idealne miejsce na początek eksploracji Zadaru.

Jeżeli masz ochotę pogłębić swoją wiedzę na przedstawiany wątek, to przejrzyj nowy wpis, który z pewnością będzie dla Ciebie niesamowicie ciekawy.

Warto jest się przejść przy morzu albo zwyczajnie usiąść na ławce, czy w jednej z kilku pobliskich kawiarenek. Można tam poczuć aurę malowniczego dawnego miasta.


Warto jeszcze obejrzeć Morskie Organy. W rzeczywistości jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji w Zadarze. To wielokrotnie nagradzana artystyczna instalacja, która umiejscowiona jest przy wymienionej właśnie promenadzie. Można tutaj posłuchać niezwykle spokojnej muzyki, która komponowana jest przez morze. Bardzo blisko mieści się następna artystyczna instalacja pod nazwą Powitanie Słońca.
Większość ludzi pragnie zaczekać do wieczoru, aby zobaczyć wspomnianą instalację. Ta 22 metrowa płyta gromadzi promyki słońca i przedstawia je wieczorem jako kształty świetlne.