You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

W jakim miejscu znaleźć ciszę oraz ładne krajobrazy? Dobrą propozycją jest Podlasie

on Jun 22, 2022
Podlasie to historyczna kraina naszego kraju, która położona jest na Nizinie Podlaskiej. Historycznie region ten zajmuje środkową oraz południową część województwa podlaskiego, ale również rozciąga się na północny wschód i północ województwa lubelskiego. Zahacza także o wschodni kawałeczek województwa mazowieckiego. Podlasie to jedyny w swoim rodzaju region, szczególnie, iż możemy w tym miejscu znaleźć mieszankę tradycji i religii, na przykład pozostałości bardzo interesującej kulturowo ludności polskich Tatarów.

podlasie zimą
Source: pixabay.com
W dwóch tatarskich miejscowościach - Bohonikach oraz Kruszynianach, stoją jedyne drewniane meczety w Polsce, jakich pochodzenie datuje się na osiemnasty oraz dziewiętnasty wiek. Świątynie te, a także znajdujące się w wioskach cmentarze muzułmańskie, są kulturalnymi oraz duchowymi ośrodkami ciągle istniejącej tu “Tatarszczyzny”. Przez jedną, jak i drugą miejscowość przechodzi Szlak Tatarski, dzięki niemu możemy zgłębić historię jak i kulturę tutejszej społeczności. Możemy skosztować wspaniałych potraw, jakie są robione według dawnych tradycji kulinarnych, ich nazwy są bardzo orientalne, to znaczy trybuszok, kibiny albo pierekaczewnik. To wszystko może złożyć się na cudowny odpoczynek na podlasiu. Na Podlasiu poznamy swoisty kalejdoskop, jakiego elementy nakładają się na siebie, a do tego zachowując urok niesamowitej, jedynej w swoim rodzaju odrębności. Patrząc na przyrodę to niezwykle wyjątkowy region, o prawdziwie dużych walorach krajobrazowych. Można w związku z tym spotkać tu różne formy morfologiczne, wpływające na zwiększenie jego walorów estetycznych.odsyłam do linka (link tu...)Faktycznie te elementy - przyrodnicze i kulturowe wpływają na atrakcyjny wizerunek tego miejsca. Uchowane przed cywilizacją okolice Podlasia są świetnym miejsce do utworzenia parku krajobrazowego.jezioro
Author: Rocky Raybell
Source: http://www.flickr.com
Patrząc na przyrodę to niezwykle wyjątkowy region, o rzeczywiście dużych walorach krajobrazowych. Można w związku z tym spotkać tutaj przeróżne formy morfologiczne, wpływające na zwiększenie jego walorów estetycznych. Istotnie te sfery - natura i kultura mają wpływ na atrakcyjność Podlasia. Nieskażone cywilizacją okolice Podlasia są świetnym miejsce do utworzenia parku krajobrazowego.Znajduje się tutaj więc bardzo dużo rezerwatów przyrody, które ochraniają miejsca o wysokich walorach przyrodniczych i kulturowych, tym bardziej przed niekorzystnym wpływem gospodarki człowieka. W tym miejscu naprawdę można wypocząć, oderwać od wszelkich trosk, od gwaru dużego miasta. Nie jest więc dziwne, iż Podlasie (ciąg dalszy tego materiału www.jadenapodlasie.pl/) jest wciąż bardziej popularne pośród gości z całej Polski oraz z zagranicy.