You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

W jakie pamiątki można zaopatrzyć się w Krakowie? Co jest godne polecenia?

on Jul 12, 2022
Miejsc, w których można kupić wspaniałe pamiątki, jest w Krakowie bardzo dużo. Jednakże jeżeli interesuje nas coś więcej niż magnes na lodówkę albo pocztówka, to należy postarać się odnaleźć te najlepsze okazy, jedyne w swoim rodzaju krakowskie pamiątki. Czy wszyscy wiemy, jak one wyglądają?
Pamiątka z Krakowa z pewnością przypomni nam o tym pięknym mieście w chwilach, kiedy tego będziemy bardzo potrzebować. Warto jednak najpierw sprawdzić, czy przedmioty, które nabywamy na pewno zostały wyprodukowane w naszym kraju. Coraz więcej figurek czy maskotek jest robiona w Chinach. Nie oddają one całkiem charakteru tych oryginalnych, są także dość tandetne. Na kramach dużo można znaleźć także pamiątek, jakie z tym miastem nie mają za dużo wspólnego. Czytaj więcej o pamiątkach z Krakowa.
Kraków
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com


Odpowiednim wyborem będzie z pewnością Lajkonik, czyli brodaty jeździec w tureckim stroju, jaki porusza się na sztucznym koniku. To jeden z najbardziej rozpoznawanych krakowskich motywów. Skąd się w ogóle wziął ten symbol? Legenda głosi, że ma to związek z tatarskimi najazdami na nasze ziemie oraz związaną z tym bohaterską postawą jednego z krakowskich flisaków.nasz serwis www (https://www.domki-letniskowe.pl/)Mężnie poprowadził on atak i pobił nieprzyjaciela. Kolejna ciekawa pamiątka to oczywiście smok wawelski.https://eena.pl/logistyka-oferty-pracy.html (zobacz https://www.eena.pl/logistyka-oferty-pracy.html)Zwierz ten to świetny pomysł na pamiątkę z tego miejsca, zwłaszcza jeśli chcemy ją dać dziecku. Takiego smoka możemy zakupić w różnych formach - między innymi maskotki, rzeźby czy zawieszki. Z pewnością strój krakowski to również świetny pomysł na podarunek. Kolorowy oraz bogato zdobiony zauroczy każdego. Tego rodzaju odrobina folkloru w naszych, tak pędzących do przodu czasach, to prawdziwy rarytas. Całe szczęście, dość prosto dostać dajmy na to krakowskie kapelusze w stolicy Małopolski, więc każdy z nas będzie mógł taki nabyć.
Warto także zakupić coś, co odnosi się konkretnie do Krakowa, do jego historii. Tym czymś są stare fotografie Krakowa. Niezwykłe, piękne oraz ponadczasowe zdjęcia mogą przenieść nas w odległe czasy. Tego typu wspaniała oraz sentymentalna podróż jest świetna dla wszystkich, nie jedynie dla odwiedzających gości, ale również dla mieszkańców tego miasta. Niezwykle interesujące jest wszak porównywanie tego jak zmianom ulegał krajobraz. Szczególnie jeżeli jest to znana nam, najbliższa okolica z jaką łączy nas niejedno wspomnienie. Czytaj więcej na .