You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

W jakie miejsca najkorzystniej udać się na wypoczynek? Bez wątpienia Zakopane spełnia najbardziej ciekawe standardy w zakresie wypoczynku

on Dec 25, 2021
Wisła to najciekawszy ze wszystkich obleganych w porze zimowej miasteczek w kraju. Tu co roku na narty przyjeżdżają zwolennicy zimowego szaleństwa z całej Polski. Jednak nie tylko narciarze kochają Wisłę. To wspaniały punkt wypadowy w Beskidach, co już dawniej docenili miłośnicy pieszych wycieczek w góry.

Góry
Author: Madalina Ungur
Source: http://www.flickr.com
Wisła to też miejscowość pełna ciekawych zabytków oraz góralskiego folkloru. Liczne muzea a także galerie proponują rozrywkę nawet osobom, którym nie chce się wędrować górskimi szlakami i którzy na stoku goszczą niechętnie. Myślisz o interesującym miejscu na wycieczkę? Nocleg w Wiśłe będą doskonałe. Sprawdź dlaczego - .Ciekawym miejscem do odwiedzenia jest również Zakopane. Co bez wątpienia trzeba zwiedzić w tym pięknym miasteczku? Szczególnie obecne tu muzea. Słynna „Atma” oraz wille związane z wybitnymi koneserami Zakopanego (Witkiewiczem, Makuszyńskim czy Kasprowiczem) to nie tylko zachwycające zabytki góralskiej architektury i ciekawe reprezentantki wysoko szanowanego stylu zakopiańskiego. To muzea biograficzne, pełne osobistych pamiątek, dzięki którym ciekawiej możemy poznać tych, o których tak wiele uczono w szkolnych podręcznikach.

Wyjątkowym punktem na mapie miasteczka jest cmentarz na Pęksowym Brzysku. W tym miejscu spoczywają ci najwybitniejsi mieszkańcy miasta. Znaczna ilość rozpoznawalnych nazwisk sprawia, że ten mały cmentarzyk jest jedną z najważniejszych nekropolii w Całej Polsce. Historia cmentarza rozpoczęła się w połowie XIX wieku.

Żeby zgłębić informacje na przedstawiany wątek, to na początku poznaj inne wiadomości na to zagadnienie - wszystko przeczytaj tutaj (http://www.primaveraspa.pl/biznes/sale-konferencyjne/).

Od tej chwili pochowano tu wielu znaczących dla Podhala osobistości. Tu znajduje się m. in. grób słynnego lekarza i przyrodnika, Tytusa Chałubińskiego, legendarnego muzyka i gawędziarza Sabały, Stanisława Witkiewicza oraz Władysława Orkana. Pochowany jest tu również architekt Karol Stryjeński oraz Kornel Makuszyński. Swoje symboliczne groby mają na tym cmentarzu również Witkacy i założyciel Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Mariusz Zaruski. Sławne i wybitne osobistości oraz niezwykłe w swej formie groby ozdobione ludowymi świątkami dobrze świadczą o niezwykłości tego miejsca.

Kolejnym symbolem Zakopanego jest Wielka Krokiew – najsłynniejsza w Polsce skocznia narciarska. Jej architektem był znany architekt Karol Stryjeński, a wielkie otwarcie obiektu nastąpiło w 1925 roku. Od tego roku znana skocznia otwiera niezwykłą kartę w dziejach rodzimego sportu. Liczne zawody, w tym Puchar Świata w skokach narciarskich przyczyniają się do tego, że Zakopane zimą tętni życiem.