You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

W jakie aktywa warto zainwestować pieniądze w naszych trudnych czasach ?

on May 21, 2022
Bez wątpienia obecne czasy nie należą do łatwych. Od kilku lat szaleje na świecie zapaść gospodarcza. Wiele biznesów upadło. Ludzie wylecieli na bruk i pozostali bez świadczeń społecznych. Ponadto wielu ekonomistów bije na alarm, że nadchodzi hiperinflacja. Analitycy twierdzą, że środki płatnicze stracą wartość i nie będzie można za nie niczego wartościowego kupić. Powyższe prognozy wydają się przerażające dla ludzi, którzy mają oszczędności w banku.
Nie jest wszakże rzeczą napawającą optymizmem długie oszczędzanie środków płatniczych tylko po to, aby za nie nabyć jakieś drobiazgi.

Interesuje Cię ten tekst? Jeżeli tak, to poznaj ten unikalny serwis (https://www.hotel-zubrowka.pl/pokoje/pokoj-rasputina). Zgłębisz tam wiadomości, które będą dla Ciebie wartościowe.

Istnieją jednak bezpieczne inwestycje, które pomogą uratować kapitał przed spadkiem wartości gotówki. Od najdawniejszych czasów nieruchomości były najbezpieczniejszymi lokatami kapitału. Bez względu na to, czy inwestuje się w domki letniskowe czy kwatery. Za sprawą ulokowaniu kapitału w nieruchomości można uchronić pieniądz przed spadkiem wartości i zapewnić sobie swoje własne mieszkanie. Obecnie branża nieruchomości idzie w dół.
Noclegi
Author: Hotel Zamek Lubliniec
Source: Hotel Zamek Lubliniec
Ceny domów maleją. Można za niewielkie pieniądze nabyć domki, na które zawsze będzie popyt. Obok jedzenia są one przecież rzeczą konieczną dla każdej osoby. Zawsze będzie trzeba się odżywiać i gdzieś spać. Dlatego opłaca się w nie inwestować nie tylko dla siebie, ale także pod wynajem. Dochód z najmu należy do aktywów, ponieważ nieruchomość ciągle generuje przychód bez konieczności wykonywania pracy. Aktywa są tym, co wkłada pieniądze do naszych kieszeni, a pasywa są tym, co nieustannie generuje nasze koszty. Dom należy do pasywów, gdyż generuje ciągłe koszta. Ale noclegi pod wynajem trzeba zaliczyć do aktywów, ponieważ generują ciągły zysk. Każdemu przydadzą się dodatkowe pieniądze, których nie trzeba zdobywać pracą na etacie. Inną możliwością jest zakup srebra i złota. Ich wartość nieustannie idzie od kilkudziesięciu lat do góry. Ekonomiści przewidują, że ceny metali szlachetnych mogą jeszcze zwyżkować. Autor:


Nawet jeśli zbyt mocno nie wzrosną, to przynajmniej ochronią nasze ciężko zarobione pieniądze przed spadkiem wartości środka płatniczego. Inwestycja w metale szlachetne należy także do bezpiecznych sposobów inwestycyjnych. Potem można wymienić te metale na nieruchomości zlokalizowane w turystycznych zakątkach naszego kraju, gdzie w dobrych cenach są noclegi.