You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób zaczynający karierę pisarze wydać mogą swoje pierwsze książki, które możliwości będą dla nich najlepsze.

on Jul 22, 2022
Każdy początkujący pisarz na pewnym etapie będzie się zastanawiał, w jaki sposób wydać może swoją pierwszą książkę. Rzecz jasna rozważania takie mają sens dopiero w takim przypadku, jeżeli ta książka będzie już napisana i na tyle skorygowana, że będzie się nadawała do drukowania. To akurat jest bardzo ważne, bo próba opublikowania czegoś, co zawiera błędy czy nie jest skończone skończy się po prostu porażką.

Dlatego też w pierwszej kolejności należy się skupić na tym, aby nowe dzieło było odpowiednio dopracowane, przygotować wszystko w jakimś pliku
publikacja
Author: jessica mullen
Source: http://www.flickr.com
tekstowym i dopiero potem myśleć można, gdzie wydać książkę, żeby osiągnąć sukces. Możliwości będzie tu parę, każda z nich mieć będzie jakieś zalety i wady. Spora część zaczynających karierę pisarzy bardzo sobie ceni współpracę z dużymi wydawnictwami. Jeśli się uda swoją książką zainteresować któreś z nich i podpisać odpowiednią umowę, to wydawnictwo takie samo będzie finansować produkcję książki i jej promocję, w zamian za ustaloną część zysków ze sprzedaży.Jednak nawiązanie takiej współpracy nie jest łatwe, z tego też powodu wielu pisarzy decyduje się na współpracę z mniejszymi wydawnictwami. Trzeba się jednak będzie tutaj liczyć z faktem, że przynajmniej za pierwszym razem trzeba będzie ponieść jakieś koszty.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie interesujący to sprawdź serwis podział majątku prawnik, w którym są podobne informacje. One z pewnością będą dla Ciebie przydatne.

Jak one będą duże, to już zależy od konkretnej umowy, ale dla wielu osób właśnie taki start jest najbardziej opłacalny. Małe wydawnictwa są dużo bardziej elastyczne, jeżeli będzie chodzić o możliwości takiej współpracy, a dzięki współfinansowaniu przez autora nie mają też wielkiego ryzyka.

Pisarze najczęściej płacą za koszty redakcji, okładki, korekty oraz, co bardzo ważne, dostępu do kanałów dystrybucji, a przeważnie mogą też liczyć na pewną reklamę. Ostatnią możliwością na wydanie własnej książki jest coraz popularniejszy self publishing. Dzięki możliwościom, które daje internet i elektroniczne książki jest to rozwiązanie które może przynieść spory sukces, lecz też obarczone jest największym ryzykiem, dlatego też wymaga dobrego pomysłu i zaangażowania w jego realizowaniu.