You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób wybrać odpowiedni obóz a także kolonię dla naszej latorośli?

on Jan 19, 2022
Turystyka młodzieżowa i dziecięca to oddzielny element rynku usług turystycznych. Dla wielu, szczególnie tych, którzy z zagadnieniem stykają się pierwszy raz, może być to autentyczna "czarna magia".


Najdalej po Wielkanocy, następuje początek zakupowego boomu oferty obozowej i kolonijnej.
obozy
Author: pds209
Source: http://www.flickr.com


Bez względu na to, jak wygląda sytuacja polityczna albo ta związana z bezpieczeństwem terrorystycznym na globie, szkolne wakacje jest to wyjątkowy oraz nieomalże święty okres dla każdej rodziny. Rodzice sami są w stanie zrezygnować ze swojego odpoczynku, skrócić go czy też przełożyć na inny termin, ale z pewnością nie zrezygnują ze zorganizowania odpoczynku dla swych pociech. Gdy mają umotywowane niepokoje, to co najwyżej nie pościelą latorośli za granicę, lecz wybiorą coś z dostatniej oferty krajowej.


Jeżeli chodzi o różnice pomiędzy kolonią a obozem, współcześnie, ów podział wydaje się zatarty. Rzadko jaki obóz (wyjątek stanowią jeszcze obozy dla harcerzy) odbywa się pod namiotami. Większa część akcji zlokalizowanych jest w stałych bazach, natomiast to co je różni, to głównie nasycenie programowe. Kolonie (zimowe kolonie dla dzieci i młodzieży) są zwykle imprezami lżejszymi w formule, określonymi dla młodszych dzieci. Współcześnie, katalogi organizatorów młodzieżówki zawierają setki autorskich tematycznych profili. Od paru lat najmodniejsze są dłuższe oraz silnie nasycone programowo, obozy twórcze.
Cechuje je tematyczne hasło przewodnie, dla przykładu: taniec, gra na instrumencie, foto, itp. Realizowany na podobnych obozach temat będzie mocno pogłębiany oraz wsparty w wielu przypadkach wybitnymi ekspertami.