You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób się bawić z pociechami

on Aug 5, 2021
Dzieciństwo jest czasem, kojarzącym się najczęściej z wesołą zabawą i brakiem problemów. Przywodzi na myśl również opiekę i troskę opiekunów, która powinna być w tym czasie zapewniona. Obecnie jednak jest sporo przypadków, kiedy opiekunowie nie zajmują się swoimi dziećmi. Często wynika to z ich obowiązków zawodowych; gdy oboje rodzice chodzą do pracy, dziecko pozostawiają w żłobku, przedszkolu lub pod opieką specjalnie zatrudnionej osoby. W rzeczywistości czas spędzany ze swoimi pociechami jest niezwykle istotny i ma duży wpływ na rozwój dziecka i jego przyszłość. Dlatego nawet najbardziej zapracowani dorośli powinni mieć czas dla własnych pociech, niekiedy nawet kosztem własnej kariery zawodowej. Wielu ludzi bowiem później żałuje, że nie miało bliższego i częstszego kontaktu z dziećmi. Form tego spędzania czasu jest bardzo dużo.

dziecko z ojcem
Author: Ethan Hein
Source: http://www.flickr.com
Czytanie
Ostatnio bardzo często podkreśla się, jak ważne dla rozwoju dziecka jest czytanie mu książek przez rodziców. Także aktywność fizyczna. Pomocne są więc wyposażenie placów zabaw, znacznie więcej przeczytasz na www. Niektórzy twierdzą nawet, że należy czytać już dziecku nienarodzonemu, bowiem głos rodziców działa na nie kojąco.

Zaciekawił Ci się taki artykuł? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw ten link - ta witryna hipoterapia cele także na pewno wpadnie Ci w oko.

Czytanie przez dorosłych to nie tylko czynność pomagająca najmłodszym zapaść w sen, poznać nowe słowa czy rozpocząć naukę czytania czy alfabetu. Taki sposób spędzania czasu również bardzo zacieśnia więzi między dziećmi a rodzicami a na te pierwsze ma działanie uspokajające, szczególnie gdy czytanie jest codziennym rytuałem. Warto także wykazać swoje zaangażowanie podczas czytania, interpretując daną opowieść we własny sposób. Dzięki temu pociecha bardziej ją zapamięta.

Ruch na świeżym powietrzu
Aktywność fizyczna jest ważna dla ludzi w każdym wieku. W przypadku dzieci ma to znaczenie dla ich organizmu, który nieustannie rozwija się. Dla rodziców wspólna zabawa z dziećmi to dobra okazja do odpoczynku od pracy i zwykłych zajęć. Można na przykład udać się na plac zabaw, użyteczne źródło, gdzie dziecko bawi się samo lub z innymi dziećmi. Rodzice z kolei mogą w tym czasie odpocząć. Zależnie od przyrządów znajdujących się w tym miejscu gry najmłodszych są zróżnicowane. Niekiedy wystarczy jedynie posiadać własną piłkę do gry z innymi dziećmi. Różnorodne ćwiczenia robione na drabinkach i pozostałych elementach pozwalają najmłodszym wyrobić kondycję fizyczną.