You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób możemy podróżować po naszym kraju? Jaki środek transportu będzie odpowiedni na daną okazję?

on Nov 1, 2021
Już dawno minęły czasy, kiedy to ludzie omijali korzystanie z usług linii lotniczych szerokim łukiem, z powodu drogich biletów. Z samolotu korzystało się w sytuacji, w jakiej nie było już innego wyjścia, czyli wtedy, kiedy dystans do pokonania był ogromny. Nikt nie myślał o lataniu na całkiem bliskie odległości. Dzisiaj się to już na szczęście zmieniło oraz bez problemu możemy znaleźć w sieci sporo bardzo tanich biletów, również na loty krajowe. Ludzie z wielką chęcią korzystają z takich okazji planując wakacje w Polsce. Jakie mamy możliwości transportu po kraju oraz, jaki będzie odpowiedni w jakich sytuacjach?


Samolot jest jedną z opcji. Sprawdza się doskonale, gdy jedziemy na wypoczynek do większego miasta. Jak mamy takie plany, to na przykład tanie bilety lotnicze Gdańsk Kraków można znaleźć z łatwością. Sporo ludzi na pewno z przyjemnością zwiedzi to piękne, historyczne miasto z niesamowitym klimatem oraz dużą ilością zabytków. Z kolei coraz częściej zdarza się, iż ludzie latają z południa Polski nad morze do Gdańska, chcąc oszczędzić sobie kilku godzin jazdy autem (czytaj ). Może się także okazać, że jak lecimy we dwójkę i uda nam się znaleźć tanie loty, to opłaty za transport będą mniejsze aniżeli innym środkiem lokomocji. Takie okazje też się zdarzają, dlatego opłaca się przeglądać oferty w internecie.
Kraków
Author: Radomir Cernoch
Source: http://www.flickr.com


Po tym, jak w Polsce pojawiły się szybkie pociągi, jakie potrafią rozwijać prędkość do ponad stu kilometrów na godzinę, czas dojazdu w niektóre miejsca bardzo się skrócił. Jednak ilość połączeń nie jest jeszcze tak duża, aby można było dojechać tego typu pociągami wszędzie. Z pewnością najwięcej z nich zatrzymuje się w stolicy. Dlatego gdy ktoś planuje aktywne zwiedzanie Warszawy, to może jak najbardziej skorzystać z takiej opcji.

Jeżeli poszukujesz zbliżonych informacji na prezentowany wątek, to też rzuć okiem na (http://hotelmikolajki.pl/) analogiczne portale, które podnoszą tę problematykę.

Dużym plusem jest to, iż pociąg tego typu staje w centrum, więc nie trzeba martwić się długim dojazdem z lotniska do naszego miejsca noclegowego, tak jak ma to miejsce gdy chodzi o lot samolotem.

Gdańsk
Author: zeesenboot
Source: http://www.flickr.com
Od paru lat popularni są tani przewoźnicy mający w ofercie przewozy dużymi, rejsowymi autobusami. Połączeń z dużymi jak i mniejszymi miastami jest bardzo dużo, dlatego tym środkiem transportu dojedziemy w wiele miejsc. Cena z pewnością jest atrakcyjna, jednak czas przejazdu niestety już jest dłuższy. Jednak często komfort jazdy jest bardzo dobry i możemy spędzić wygodnie czas na dużych, rozkładających się fotelach, mając dostęp do bezprzewodowego internetu. Z tego powodu droga, jaką mamy do pokonania może minąć bardzo szybko. Nie jest to natomiast opcja dobra dla dzieci, które muszą siedzieć całą drogę w jednym miejscu. W pociągu albo samolocie mogą sobie chociaż chwilkę pochodzić pomiędzy siedzeniami.

Sporo osób natomiast chwali sobie swój środek transportu, czyli samochód. Można dojechać w każde, nawet najbardziej oddalone od większych miast miejsce. Do tego nie ograniczają ich godziny kursowania, jak też przystanki jak w przypadku innych środków transportu. To na pewno bardzo wygodna opcja, jednak na pewno jedna z droższych. Szczególnie gdy jedzie się we dwójkę (wejdź na stronę). Co innego gdy jedziemy z całą rodziną, wtedy koszty już rozkładają się inaczej. Można także wziąć dużo bagażu ze sobą. Jak widać możliwości jest trochę, a wszystko zależy przede wszystkim od tego dokąd jedziemy, w ile osób oraz jakie posiadamy fundusze.