You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Urlop na Karaibach

on Mar 4, 2022
Biuro podróży oferuje wycieczki na Karaiby. Wyspy Karaibskie to rejon między kontynentami Ameryk. W skład Karaibów wchodzą: Antyle, Wyspy Bahama, Kajmany oraz część wysp leżących na Morzu Karaibskim.Karaiby zostały odkryte przez Krzysztofa Kolumba w 1492 roku i stosunkowo szybko skolonizowane przez mocarstwa europejskie.W sumie obejmują one obszar ok. 250 tys. km², zamieszkująca tam ludność przekracza 40 mln.

palma
Author: Joe deSousa
Source: http://www.flickr.com
Wycieczki na DominikanęW skład wysp Karaibskich wchodzi Dominikana. To drugie co do wielkości, zaraz po Kubie - państwo na Morzu Karaibskim. Dominikana posiada niesamowity czar. To prawdziwy raj na ziemi. Są tam liczne palmy kokosowe, przepiękne plaże piaszczyste, krystalicznie czysta, błękitna woda oraz rafy koralowe. Mieszkańcy Dominikany są niezwykle gościnni, pełni energii i nieustannie uśmiechnięci. Dominikana oferuje także wspaniałą kuchnię - przepyszne owoce, świeże warzywa, doskonałe owoce morza i dania z grilla.

Na Dominikanie można więc rozkoszować się odpoczynkiem na egzotycznych albo korzystać z szerokiej oferty sportów. Można grać w golfa na najpiękniejszych polach golfowych na wyspie albo nurkować, obserwując fascynujący podwodny świat. Jasnoniebieskie, przezroczyste wody wokół Dominikany stwarzają niepowtarzalne warunki do nurkowania. Znaleźć tam można naturalne rafy koralowe, różnorodne gatunki ryb, jaskinie, a nawet zatopione wraki! Najlepszymi miejscami do nurkowania są między innymi: Punta Cana, La Caleta, San Juan, wyspy Saona i Watalina oraz od strony Oceanu Atlantyckiego - Samana oraz Montecristi.

Przebywając na Dominikanie, warto wybrać się również na wycieczki fakultatywne. Oferujemy wycieczki do następujących miejscowości. Playa Cofresi to miejscowość położona niecałe 6 km od Puerto Plata.link peru wakacje peru wakacjeJest słynna dzięki bogatym pokładom bursztynu, piaszczystym plażom, rafom koralowym i pagórkowatej okolicy porośniętej tropikalną roślinnością.Sosua to niezwykle urokliwe miejsce zwane też karaibską Ibizą. Leży 20km na wschód od Playa Dorado. Plaże w tej okolicy zaliczane są do najbardziej czarujących odcinków wybrzeża na Północy Dominikany.

windsurfing
Author: Albert Torelló
Source: http://www.flickr.com
Nurkowanie na Dominikanie
Jest to doskonałe miejsce do nurkowania, jednakże ze względu na bardzo wysokie fale na plażach nie ma możliwości uprawiania motorowych sportów w wodzie oraz windsurfingu. Sosua jest więc doskonałym miejscem dla turystów, szukających atrakcji i aktywnego wypoczynku. Bayahibe to niebywale urocza wioska rybacka leżąca w niewielkiej zatoczce.Są tam charakterystyczne kolorowe domy, kafejki i restauracyjki, kutry rybackie oraz piękna plaża. To wszystko gwarantuje spędzenie niezapomnianych wakacji. Więcej informacji