You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Szczawnica i jej atrakcje

on Nov 24, 2022
Szczawnica jest miejscowością uzdrowiskową z ponad 200-letnią tradycją. Szczególne położenie kurortu (w kotlinie Grajcarka) powoduje, że tworzy się w tej okolicy wyjątkowy mikroklimat, natomiast dostępne bogactwo przyrodnicze a także inne atrakcje są na wyciągnięcie ręki.

Dostępność ośrodków noclegowych jest tu nadzwyczaj duża. Starczy w przeglądarkę wbić hasło: domki Szczawnica albo domki letniskowe Szczawnica ażeby znaleźć bezlik propozycji (my możemy polecić tę stronę). Szczawnica to miasto zdrojowe, położone na południu Polski w powiecie nowotarskim, . Miejscowość zlokalizowana jest między Beskidem Sądeckim, a Pieninami, które wznoszą się już za doliną potoku Grajcarka. W Szczawnicy swój początek ma rowerowo-pieszy szlak, zwany Drogą Pienińską, który wiedzie wzdłuż rzeki Dunajec i kończy się w Czerwonym Klasztorze na Słowacji. Dostęp do rozmaitych atrakcji turystycznych jest jednym z decydujących punktów podczas wyboru miejsca odpoczynku.Szczawnica położona w południowej części Polski, tuż przy granicy ze Słowacją, może pochwalić się dużą ilością atrakcji dla osób o rozmaitych potrzebach a także w przeróżnym wieku. Posiada atrakcje turystyczne dla maluchów, dla młodzieży, ale także dla dorosłych. Każdy odnajdzie coś dla siebie, to wyśnione miejsce dla amatorów sportu, lecz również dla osób lubiących odwiedzać interesujące budowle, poznawać cudne zakątki przyrody albo po prostu - pospacerować, wypocząć oraz zrelaksować się.

Author: Blaye Cotes de Bordeaux
Source: http://www.flickr.com
Szczawnica i jej okolice stworzone są do turystyki rowerowej - amatorskiej i zawodowej. Wielość wygodnych ścieżek sprawia, że w krótkim czasie możesz zwiedzić o wiele więcej atrakcji aniżeli w przypadku pieszej wędrówki.

Czy na stronie (https://pizzahut.pl/restauracje/lubin) coś Cię przyciągnęło? Masz ochotę dowiedzieć się sporo informacji na ten temat? Nie ma problemu. Należy jedynie kliknąć w ten link.

Szczególnie urokliwa jest popularna marszruta do Czerwonego Klasztoru na Słowacji, która swój początek ma w samej Szczawnicy. W Szczawnicy znajduje się początek bardzo wielu ścieżek rowerowych oraz turystycznych szlaków rowerowych, jakimi można dojechać praktycznie we wszystkie interesujące trampów punkty.

Szlaki rowerowe możesz z sobą łączyć, przedłużać albo skracać, dostosowując całą ekskursję rowerową pod względem długości, trudności bądź zwiedzania. Gwarantowane są przepiękne krajobrazy. Istnieje możliwość wypożyczenia rowerów do własnego użytku . Usługę tę realizują rozliczne pensjonaty czy też profesjonalne wypożyczalnie rowerów. Mapę szlaków rowerowych można otrzymać w informacji turystycznej.