You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Styl w sztuce i w wizerunku fabrycznym

on Jan 25, 2022
Pomimo, że art deco, jako nurt w sztuce rozwijało się w wielu krajach w tym samym czasie, to stolicą jego był Paryż. Uznaje się, że naturalnie tam działali pionierscy wyraziciele nurtu i powstawały w najwyższym stopniu intrygujące obrazy i akty.
W latach 20. i 30. XX wieku art deco zdominowało niemalże każdą dziedzinę życia człowieka. Kierunek ten dominował zarówno w malarstwie, jako obrazy i akty, architekturze, jak i we wzornictwie seryjnym, zdobieniu wnętrz i modzie.
Sztuka art deco znamionuje się przede wszystkim prostolinijnością i geometryzacją formy, kontrastową kolorystyką, dobieraniem płaszczyzn, zapożyczaniem weny z rozmaitych er.obrazy w stylu art deco
Author: Roman Boed
Source: http://www.flickr.com
Art Deco to styl o wielu twarzach - więcej na stronie www. Oswobodzone kobiety, luksusowe transatlantyki, okazałe metropolie, cudowne drapacze chmur.

Korci Cię, by pozostawić drobną ocenę pod tym tekstem? Nie zapominaj, że każdy komentarz z serwisu (https://magazynauto.pl/porady/jak-znalezc-dobry-komis,aid,1405) będzie przez nas przejrzany z przyjemnością.

Era zbytku, luksusowej wytworności i opętańczej rozrywki. Epoka Art Deco, trend międzywojnia objął cały glob i wszelkie obszary rzemiosła, od malarstwa i rzeźby, po architekturę, dekoracje wnętrz, modę, film (sprawdź profesjonalne wideofilmowanie) i zdjęcia. Był to czas dużych metamorfoz technologicznych, publicznych i politycznych. Era ogromnych kontrastów i wizji złowrogich. W tym czasie, masową wytwórczość i konsumpcję wspomogły znakomite metody promocyjne. Od majętnej panny ozdabiającej swój paryski apartament, do urzędniczki pracującej na poczcie, każdy pragnął mieć modne nowomodne przedmioty. Geometryczna prostata, wyrafinowanie form i oszczędnościowy motyw dekoracyjny, to znaki ery. Dbano o każdy element, a każdy pomysł dopracowywano do perfekcji. W Polsce natchnieniem dla sztuki dekoracyjnej Art Deco, była sztuka współczesna, jaką scalano z tradycją klasyczną i ojczystą.

art deco
Author: Jean-Pierre Dalbéra
Source: http://www.flickr.com
Polskie Art Deco nowatorski, narodowy styl zawdzięczał inspiracji wywodzonej ze sztuki wiejskiej. Do powodzenia polskiego Art Deco przyczynili się artyści z Warsztatów Krakowskich. Ich dzieła charakteryzowały się zrytmizowaną, uproszczoną bryłą, oszczędnością ozdób, również arsenałem bodźców ornamentalnych, takich jak zygzakowate, szczegółowo nacinane jodełki, przeobrażające się w biegi trójboków, rombów i trapezów, oraz krystaliczne struktury użytkowane w dekoracji pomieszczeń.