You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Sprawdzone obiektywy

on Jan 28, 2022
Kiedy zaczynamy swą przygodę z fotografowaniem to mało wiemy. Dopiero z czasem dochodzi do nas sporo informacji, których sami często poszukujemy. Poznajemy w jaki sposób robić zdjęcia i którego obiektywu używać.


obiektyw
Kiedy jesteśmy amatorami z chęciami bycia profesjonalistom to dobrze zainwestować w obiektyw sigma a 50 f1.4 dg hsm - więcej pod tym linkiem. Wiadomo, że spore grono zawodowców również korzysta z tego obiektywu, bo jest on rzeczywiście dobry. Jak można się domyślić koszt takiego obiektywu nie jest mały, ale naprawdę dobrze w niego zainwestować, bo tylko w taki sposób sprawimy, że nasze zdjęcia będą na naprawdę świetnym poziomie.

Fotograf ma świadomość, jakiego obiektywu będzie potrzebował

Jest tak, że nie mamy pojęcia o tym, jaki aparat wybrać, nie mówiąc już o różnych dodatkach. Nie jest to proste zadanie, musimy się sporo porozglądać, by wybrać sprzęt, który rzeczywiście będzie pasował temu, co mamy zamiar tworzyć. Poza tym trzeba liczyć się z tym, że sam aparat jak też obiektyw sigma a 50 f1.4 dg hsm, który można dokupić czy to do Canona, Nikona czy innego aparatu, to kosztowna sprawa. Ale, jeśli chcemy mieć mniej kosztowne hobby to możemy zacząć zbierać muszle.

Zanim wyłączysz ten komputer, sprawdź jeszcze jedną wiadomość, ponieważ naprawdę zalecam to opracowanie (http://www.franklincovey.pl/szkolenia/uwazny-szef-buduj-zaangazowanie-w-kontaktach-11/), dlatego że ma ono niezwykle cenne dane.

Kiedy wybieramy fotografię to musimy liczyć się z tym, że każda rzecz kosztuje. A kiedy już będziemy mieli jakiś poziom to najlepiej pójść na jakiś kurs, by się dokształcić. Na fotografowanie trzeba mieć czas.

obiektyw
Author: Christian Sosa
Source: http://www.flickr.com
Nie można od tak po prostu cyknąć dwóch zdjęć raz w miesiącu. Należy niemalże każdego dnia i to o każdej porze doby pstrykać fotki. Dzięki temu człowiek zaczyna naukę pracy z różnymi źródłami światła i sprawdza opcje swojego sprzętu. Oczywiście są i takie osoby, które kupują super aparat i do tego świetny obiektyw a później nikt tego nie używa. W takiej sytuacji można tego typu sprzęt sprzedać komuś, bo na pewno znajdą się chętni i na aparat i na obiektyw sigma a 50 f1.4 dg hsm. Ale musimy pamiętać o tym, że nie dostaniemy za używany, nawet, jeśli był używany tylko parę razy, sklepowej ceny, suma summarum po części trochę pieniążków stracimy, ale chociaż będziemy wiedzieli że fotografia nie jest zajęciem dla nas.