You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Spędzanie weekendów na szlaku

on Nov 4, 2021
Góry to ogromnie specyficzny rodzaj terenu, obfitujący w piękne widoki i malownicze krajobrazy. W pierwszej kolejności wiąże się to ze znacznymi różnicami wysokości, dzięki którym tak piękne krajobrazy są dobrze widoczne. Miłośników ich podziwiania jest co roku coraz więcej. Ponadto wiele osób co roku boryka się z pytaniem na temat miejsca spędzania tegorocznych wakacji.
góry
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Atrakcyjne położenie Polski daje możliwość spędzania urlopu zarówno w górach, jak i nad morzem bez konieczności wyjeżdżania do innego kraju. Natomiast w ramach terenów górskich w Polsce obserwuje się znaczne zróżnicowanie terenów i wysokości nad poziom morza. Dzięki temu także wielkim miłośnikom wycieczek polskie góry > zobacz więcej tu nie znudzą się szybko. Na terenie polskich gór znajdą coś odpowiedniego zarówno amatorzy spacerów i obserwowania przyrody, jak i miłośnicy wspinaczki, poszukujący mocnych wrażeń. W sezonie zimowym z kolei jest do dyspozycji duża liczba stoków narciarskich i wyciągów do odwiedzania przez zwolenników sportów zimowych. Zobacz sam:
Zakup domku w górskiej okolicy

Bardzo wielu ludzi ma marzenie o tym, by mieć swój własny domek w urokliwej okolicy. Najczęściej w miejscu takim spędza się wolne chwile, przykładowo przyjeżdża się tam z rodziną na wakacje. Posiadanie swojego domku letniego ma neizwykle wiele dobrych stron, na przykład nie trzeba wydawać każdego roku dużych ilości gotówki na sfinansowanie miejsca noclegowego w określonym miejscu. W razie wyboru miejsca spokojnego, a zarazem zróżnicowanego, zapewne wypoczynek tam nie znudzi się tak szybko. Tanie domki w Pieninach to przykład tego, jaki można nabyć domek w atrakcyjnej górskiej okolicy. Pieniny mają opinię gór niezwykle spokojnych, mimo że ich amatorów jest coraz więcej - .


góry
Author: hrvargas
Source: http://www.flickr.com
Wędrówki po wysokich górach

Wyrudzając na wyprawę w wysokie góry warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Na zaawansowane szlaki w razie braku doświadczenia za każdym razem warto zabierać ze sobą osobę doświadczoną. Przede wszystkim jednak niepolecane jest samotne wędrowanie, ponieważ to zwiększa niebezpieczeństwo zboczenia z drogi czy nieuzyskania ratunku w razie wypadku. Przed wyruszeniem w góry trzeba także wziąć ze sobą potrzebny sprzęt. Bardzo istotne jest również ubranie, które powinno być dopasowane do nagłych zmian pogody.