You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Spędzanie czasu z końmi

on Nov 30, 2021
Od bardzo dawna ludzie zdają sobie sprawę z dobrych skutków obcowania człowieka z koniem. W dawnych czasach konie były jedynym środkiem, pomocnym w transporcie i przemieszczaniu się. Używano ich do przenoszenia wozów z ładunkiem oraz z pasażerami. Również jazda na koniu znana jest człowiekowi od bardzo dawna. Obecnie jednak wykorzystywana jest wyłącznie w celach sportowych i rozrywkowych; do przewożenia materiałów używa się maszyn i pojazdów mechanicznych. Wymyślono z kolei dodatkowe czynności, do jakich wykorzystuje się te zwierzęta. Stwierdzono, że przebywanie z nimi może mieć dodatni wpływ na człowieka. Oprócz tego coraz więcej osób [referuje czynności związane z końmi w charakterze metody wypoczynku. Stajnia nie jest już odległym miejscem, gdzie mają prawo przebywać jedynie wybrani. Coraz większa liczba ludzi chce poznawać naturę koni i spędzać z nimi swój czas.
jazda konno
Source: morguefile.com
Koń jako lekarstwo

Hipoterapią określa się rodzaj rehabilitacji, w której używa się koni. Pozytywny wpływ koni na kondycję ludzi zarówno wolnych od chorób, jak i chorych stwierdzono już dawno. Dosyć niedawno natomiast do schorzeń, przy których stosuje się hipoterapię, dołączył autyzm. Ogólnie terapia taka oparta jest na jeździe na koniu oraz ogólnie ujmowanym kontakcie z tymi zwierzętami. Jazda na koniu umożliwia wypracowanie prawidłowej postawy, rozwija równowagę i koordynację. Hipoterapia to również czerpanie korzyści z kontaktu z żywym zwierzęciem i zapoznawanie się z nim, co pozostawia duże korzyści dla sfery psychicznej.Spędzanie wolnych chwil

Główną aktywnością połączoną z końmi jest jazda na nich. Szkolenie można rozpocząć zarówno jako dziecko, jak i jako dorosły - idealną okazją może być obóz konny (obóz konny). Na dzień dzisiejszy stadniny są coraz bardziej oblegane. Oprócz jazdy konnej można w tym miejscu wykonywać wiele innych czynności,do których należy czesanie i zabiegi pielęgnacyjne dla koni czy lonżowanie, oznaczające prowadzenie konia na wybiegu za pomocą profesjonalnej linki. Konie wykorzystywane są do rozmaitych sportów; niektóre z nich to dyscypliny olimpijskie. W wolnym czasie można wybrać się na wyścigi konne, pokazy ujeżdżania lub skoków przez przeszkody. Do staropolskich tradycji zimowych z użyciem koni zalicza się kulig. Również obecnie taka forma spędzania wolnego czasu preferowana jest przez wiele osób. Urządzanie kuligów zwykle nie jest bardzo kosztowna, za to samo wydarzenie daje dużo przyjemności.


Poznaj ofertę Klubu jeździeckiego Patataj:
Wyświetl większą mapę

Source: Patataj.com