You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Skuteczne i bezpieczne preparaty na kleszcze u zwierząt

on Apr 2, 2022
Pasożyty zewnętrzne, takie jak kleszcze zazwyczaj następują na przełomach kwietnia, maja i czerwca, ponieważ właśnie w tych miesiącach można zaobserwować ich największą działalność. Ukąszenie kleszcza może spowodować, iż nasze zwierzę zachoruje na Babeszjozę, dlatego niewątpliwie takiego kleszcza powinno jak najszybciej się pozbyć. Niemniej jednak jeszcze lepszym wyjściem jest wdrożenie działań ochronnych, a więc funkcjonalnych oraz równocześnie bezpiecznych preparatów na kleszcze u zwierząt.

Pies, Shi-Tzu
Author: JakeCop
Source: http://www.sxc.hu
Niezależnie od tego czy masz kota czy też psa bezsprzecznie zależy Ci na tym, by Twoje zwierzę było wiecznie zdrowe i radosne. Kleszczy nie wolno bagatelizować, bo choroba, jaką zdoła uczynić ugryzienie jest całkiem trudna do wyleczenia, zaś nieleczona może przywieść do śmierci zwierzęcia.

Jeśli spodobał Ci się nasz opis, to pragniemy skoncentrować Twoja uwagę na fakt, że pod kolejnym linkiem oczekuje na Ciebie ciekawe zagadnienie (https://animalab.pl/fizjologia-nablonka).

Aktualnie można dostrzec coraz większą intensywność kleszczy, zaś co za tym idzie większą liczbę zachorowań u zwierząt, nie tylko u tych, które są wyprowadzane na dłuższy spacer w lesie, lecz dodatkowo u tych, jakie korzystają z osiedlowych trawników - rynku - w klinikach weterynaryjnych lub również w sklepach zoologicznych - zdołamy odkryć rozliczne preparaty na kleszcze u zwięrząt. Najogromniejszą efektywność określono w obrożach oraz także w kroplach na kark. Preparaty te posiadają właściwości, które odstraszają kleszcze i powodują, iż nie musisz więcej troskać się o Twojego pupila. Preparaty te są nie tylko skuteczne, lecz również bezpieczne, dlatego nie musisz bać się, że u Twojego zwierzaka wystąpią jakieś poważne efekty uboczne.

Pomimo dużej efektywności dostępnych na rynku preparatów na kleszcze po każdym spacerze należy precyzyjnie obejrzeć zwierzę oraz sprawdzić czy przypadkiem nie posiada ono jakiegoś kleszcza.

Pomnijmy o tym, iż środki przeciw kleszczom dla zwierząt też posiadają swój okres ważności, w związku z tym po dłuższym użytkowaniu mogą one tracić swoje cechy. W takiej sytuacji powinno się kupić następne preparaty przeciwko kleszczom.