You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Robimy zakupy w Krakowie – mini poradnik

on Mar 16, 2022
Do Krakowa chętnie zaglądamy w charakterze turysty, jednak coraz więcej osób przyjeżdża do tego niezwykle klimatycznego miasta również po to, żeby pochodzić po sklepach. A oferta handlowa krakowskich sklepów jest imponująco obszerna i powoduje, że można tu znaleźć wszystko, od odzieży używanej, po luksusowe kreacje cenionych na całym świecie projektantów.

hipermarket
Author: MollySVH
Source: http://www.flickr.com
Już w momencie przybycia do Krakowa, staje przed nami słynna galeria (odwieź www) Krakowska, połączona z dworcem kolejowym oraz z dworcem PKS. W galerii znajduje się blisko 260 sklepów znanych marek i delikatesy. Możemy tutaj zrobić zakupy np. w sytuacji, kiedy oczekujemy na środek transportu, który będzie mieć większe opóźnienie. Jeśli planujemy zakupy w Krakowie, możemy pójść również do jednej z wielu pozostałych galerii handlowych, jak na przykład galeria (wypatrz promocje) Kazimierz, Bonarka City Center, lub Kraków Plaza. Jednak, kiedy jesteśmy w tym urokliwym, pełnym skarbów przeszłości oraz kultury mieście, opłaca się zaplanować bardziej wyjątkowe zakupy, takie, których nie zrobimy w żadnej innej miejscowości, nawet na ceneo.Zakupy w Krakowie niewątpliwie warto zacząć od odwiedzenia popularnych krakowskich Sukiennic. Znajdziemy tutaj kunsztownie wykonane wyroby rękodzielnicze, oryginalne pamiątki oraz elementy sztuki ludowej. Możemy wybierać wśród drewnianych korali, wielobarwnych chust, artystycznych rzeźb i zdobionych szkatułek. To miejsce ma swój niepowtarzalny charakter i zakupy robi się tutaj bardzo przyjemnie. Kolejnym godnym uwagi miejscem na zakupy jest Galeria Obrazów, którą zastaniemy przy Bramie Floriańskiej. Artyści malarze wystawiają się tu ze swoimi obrazami, wśród których znajdziemy zarówno repliki dzieł słynnych artystów z przeszłości, jak i sztukę nowoczesną, a nawet rzeczy z linku. Jeśli jesteśmy amatorami produktów ekskluzywnych, obowiązkowym miejscem na mapie zakupowej Krakowa powinny być dla nas kamienice na Rynku Głównym 13. W nich znajduje się elegancki pasaż handlowy, oferujący ubrania od najlepszych projektantów. To okazja do zdobycia niebanalnych kreacji na szczególne okazje. Jeśli poszukujemy produktów spożywczych, z pewnością warto wybrać się na Rynek Kleparski i na tamtejszym bazarze kupić świeże owoce, warzywa oraz inne produkty żywnościowe.