You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Przygotowujemy się do wakacyjnego wypoczynku

on Apr 28, 2021
Przed nami oczekiwany urlop. Na lato czekaliśmy tak bardzo. Tego roku zima bardzo dała nam popalić. Pora teraz wygrzać się w gorącym słoneczku i wypocząć od powszednich zajęć. A ponieważ urlop już tuż tuż, należy odpowiednio się do niego przysposobić. Właściwa organizacja spowoduje, że wczasy dostarczą nam tylko przyjemnych wrażeń.
buty, sklep górski, turystyka
Source: http://www.skalnik.pl/
Na parę tygodni przed planowanym wyjazdem można nieco popracować nad figurą. Chcemy przecież pięknie prezentować się w krótkich spodenkach. A więc, zbilansujmy nasz jadłospis, dołóżmy do niego świeże owoce i warzywa. Wypijajmy każdego dnia co najmniej dwa litry wody. Zredukujmy spożycie kawy, alkoholi i przekąsek. Zacznijmy jeść o stałych porach. Nauczmy się również przyrządzać jedzenie samemu, wtedy będziemy mieć całkowitą gwarancję, że są nie tylko pyszne, ale także pełne elementów odżywczych. Jeżeli wcielimy w życie te reguły, z pewnością będziemy zadziwieni efektem.

Żeby taka dieta działała, powinniśmy ją wspomóc ruchem. Jeżeli nie możemy sobie pozwolić na częste ćwiczenia na basenie, postarajmy się choć raz na tydzień pojeździć na rowerze. Wybierajmy schody zamiast windy i przychodźmy do pracy na piechotę, jeżeli jest to możliwe. Dzięki tym działaniom nasza kondycja będzie przygotowana na wakacyjne wędrówki, a my odzyskamy dobre samopoczucie, ponieważ nic tak nie poprawia nastroju, jak duża dawka aktywności fizycznej.

Teraz należy przejrzeć naszą garderobę oraz niezbędny nam na wakacjach osprzęt. Odwiedźmy więc pobliski sklep turystyczny i zaopatrzmy się w potrzebne rzeczy. Jeżeli chcemy aktywnie spędzić nasz odpoczynek, kupmy profesjonalne buty trekkingowe. Jeżeli jedziemy na kemping, mogą nas zainteresować odpowiednie śpiwory (ciąg dalszy), które zagwaciąg dalszy ciepełko w nocy. Kupując profesjonalny sprzęt (np taki), lepiej poprosić o rtaki sprzedawcę. Takie rzeczy są zazwyczaj wyjątkowo kosztowne, dlatego nim dokonamy zakupu, zastanówmy się, czy rzeczywiście ten model będzie dla nas dobry.A gdy wszystko już zrobimy, możemy zacząć się pakować. Tak zorganizowani na pewno zdobędziemy każdą górę i żadna przeszkoda nie będzie dla nas straszna.