You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Przygotowanie do górskiej wędrówki

on Jan 30, 2022
Eskapada w góry to niezwykle przyjemny sposób zegnania czynnie czasu, z zyskiem dla ludzkiego zdrowia. Ładne, otaczające krajobrazy oddziaływają pozytywnie na nasz nastrój.


Należy jednakże mieć na względzie, że w górach może być także niebezpiecznie.
Hawaje
Author: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Source: http://www.flickr.com


Nagłe zmiany pogody, zawężona widzialność czy najzwyczajniej ogromne wyczerpanie mogą być przyczyną wypadków na szlaku. Jak w takim przypadku się przygotować na górską wyprawę, by uniknąć owych nieprzyjemności.


rower
Author: hans-jürgen2013
Source: http://www.flickr.com


sposób
Author: Matt Paish
Source: http://www.flickr.com


Doskonale uplanowana marszruta - to fundamentalna rzecz, to dokąd się wybieramy w ogromnej mierze oddziałuje na to, jak powinno się się przygotować. To całkiem co innego, kiedy idziemy na spacerek jedną z górskich dolin, jeśli w każdej chwili możemy prędko wrócić, zaś co innego, jeżeli wyruszamy na wierzchołek górski a powrót ze szlaku może nam zająć kilka godzin. Czas mamy ograniczony przez porę dnia, możesz spacerować od świtu do zmroku. Powinno się zejść z gór wtenczas, kiedy jest cokolwiek widać. Kolejna rzecz to dostosowanie trudności trasy do możliwości każdych członków ekskursji.

Jeśli omawiany temat Cię zainteresował, kliknij szybko ten świetny link - przeczytasz tam mnóstwo ciekawych informacji.

Kiedy idziemy z małymi dziećmi, wtenczas nie wymagajmy od nich takiej samej energii, co od dorosłych. Niekiedy maluchy mogą nas zdziwić swą wytrzymałością, jednakże w owym wypadku korzystniej dmuchać na zimne. Mimo panującym dosyć często obyczajom, nie SPAcerujemy po górach w klapkach. Powrót ze szczytu ze zwichniętą kostką nie jest nazbyt przyjemne.
Buty górskie muszą być zatem wysokie, zabezpieczające kostkę przed krzywieniem, na twardej podeszwie – najlepiej nieprzemakalne. Buciki należy rozchodzić uprzednio, wyjście na wycieczkę w nowych bucikach kończy się często odciskami. Należy włożyć także grube skarpety.