You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Przed wyjazdem zaopatrz się w odpowiednie elementy garderoby, to bardzo istotne dla wygody, jak też zdrowia

on Mar 4, 2022
Wyjazd w góry potrafi stać się wielką przyjemnością, jednak trzeba sobie zagwarantować ku temu odpowiednie warunki. Nim popakuje się niezbędne rzeczy, najlepiej pójść po zakupy oraz kupić to, co bez wątpienia przyda się w czasie wyjazdu.


Aura jest zmienna – przyszykuj się na każdą ewentualność
To nieistotne, kiedy wybiera się w góry – w tym miejscu pogoda okazuje się wysoce zmienna, przez to trzeba wziąć przeróżne części garderoby. W plecaku w każdym przypadku powinno się nosić kurtki membranowe, które są dosłownie nieodzowne na wypadek opadów- Skalnik. Ich specjalna tkanina nie przepuszcza wilgoci i pozwala zachować przyjemnie suche elementy garderoby. Kurtka membranowa powinna znaleźć się w każdej garderobie, ponieważ spisuje się optymalnie w czasie wakacyjnych wyjazdów czy przechadzek po mieście. Z podobną kurtką niepogoda jest niestraszna.

lot samolotem
Author: Angelo DeSantis
Source: http://www.flickr.com


Zatroszcz się o ciepło zimą


Także zimą – gdy planuje się wypad na narty lub górskie szlaki – należy pamiętać o spakowaniu ciepłej garderoby. Wyśmienicie w podobnych przypadkach sprawdzi się bielizna icebreaker. To wysokiej klasy bielizna termiczna, która zapewnia idealną ochronę przed niską temperaturą. Swoje znakomite własności rzeczona bielizna zawdzięcza surowcowi, z którego bywa produkowana, czyli wełnie z merynosów. Tego typu wełna doskonale izoluje przed wpływem zimna, wiatru i wilgoci.
Właśnie z tego powodu podana bielizna tak często bywa wykorzystywana przez narciarzy lub taterników. firma Icebreaker nie ogranicza się tylko do produkcji bielizny, gdyż tak samo można kupić pochodzącą od niej garderobę oraz okrycia wierzchnie.