You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Powodzenie serii powieści o wiedźminie oraz ukazanie się nowej odsłony

on Apr 25, 2022
Książki Andrzeja Sapkowskiego od wielu lat cieszą się ogromną popularnością w Polsce, a także na całym świecie. Bez wątpienia najpopularniejszą serią tego autora jest seria o Geralcie z Rivii. W oparciu o te ksiązki stworzono film, serię komiksów jak również gry komputerowe. Wszelkie te elementy są ogromnie popularne w różnych krajach, szczególnie gra zyskała ogromną liczbę fanów.


Wiedźmin, gra komputerowa
Author: BagoGames
Source: http://www.flickr.com
Tym, co zainteresowało odbiorców na całym świecie, jest prawdopodobnie osoba wiedźmina, jak również cały świat zbudowany w opowieści. Jest to świat, w którym magia istnieje i jest w życiu codziennym stosowana. W opowieściach tych występują także mitologiczne stworzenia, a granica oddzielająca dobro i zło jest dosyć wyraźnie nakreślona. „Wiedźmin” nie jest jednak standardową bajkową opowieścią, sam język używany przez autora jest daleki od idealnego świata baśni. W ten sposób tak dużo osób z całego świata może utożsamiać się z postaciami przedstawionymi w serii.

Nowa część serii

Jakiś czas wcześniej wydana została nowa część, której akcja rozgrywa się w świecie znanym z opowieści o Geralcie.

Jeżeli masz ochotę uzyskać dodatkowe materiały na opisywany temat, to zobacz proponowane www (http://scenariuszzycia.pl/portret-numerologiczny/), które posiadają też dane na podnoszone zagadnienie - kliknij więc tu.

Jeśli chodzi o książkę Wiedźmin, Sezon Burz dosyć późno poinformował o planach jej napisania. Pomimo tego emocje fanów serii były niezwykle gwałtowne, ponieważ nadzieję na ukazanie się kolejnej części miało bardzo wiele osób. Na podstawie książki ukazał się również audiobook. Ta wersja powieści zyskała do tej pory niezwykle pozytywne opinie. Jest tak na przykład z uwagi na to, że w tworzeniu tego audiobooka (więcej w serwisie ) wzięło udział wielu znanych aktorów.


Zarys fabuły serii

Seria Sapkowskiego traktuje o przygodach wiedźmina Geralta, który ze względu na swoją specyfikę trudni się zabijaniem wrogich istot zagrażających mieszkańcom miast. Wiedźmin przeżywa rozmaite przygody w czasie swoich różnorodnych podróży. Skrupulatnie opisana jest specyfika rasy wiedźminów, którzy przechodzą specjalną mutację, by być lepiej przygotowanymi do zabijania potworów. W wyniku tych mutacji niektórzy potencjalni wiedźmini giną, a ci, którzy przeżyją, zmieniają się z wyglądu i otrzymują rozmaite nadprzyrodzone cechy.