You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Pomysł na firmę - hotel

on Mar 4, 2022
Zastanawiasz się nad otworzeniem niedużego hoteliku lub pensjonatu, jednakże boisz się ogromu formalności do załatwienia? Na darmo! Ten biznes nie jest obwarowany żadnymi koncesjami a jedynie regulacją o turystyce.


Poprzednie lata pokazują ciągły przyrost inwestycji na rynku hotelarskim.
Duża kawalerka ze ścianką działową
Author: Unique Hotels
Source: http://www.flickr.com


Acz na znaczeniu straciły hotele z wyższego segmentu, w tym szczególnie z pięcioma gwiazdkami, tendencję wzrostową zauważyć można pośród ekonomicznych hoteli. Jak wskazują analizy rynku, przez wzgląd na stosunkowo nieduże nakłady wydatków oraz dość prędki zwrot nakładów te obiekty stanowią dziś interesujące inwestycje. Profesjonaliści mówią o coraz to lepszej koniunkturze. Przede wszystkim dlatego, że podróżujemy oraz będziemy to robić coraz częściej, a do tego będzie łatwiej, dlatego że przybywa dobrej jakości dróg.


festiwale
Author: Huta Szkła Kryształowego Julia w


Kto nie umie spoglądać w przyszłość, będzie mieć problemy.

Przygotowaliśmy dla Ciebie bardzo ciekawy artykuł, więc nie czekaj dłużej tylko odwiedź nas (https://www.domki-letniskowe.pl/), a zapewne znajdziesz ciekawe informacje na opisywany temat.

Dlatego że już na wstępie trzeba znaleźć niszę rynkową. Postawić sobie pytanie, jacy ludzie będą przyjeżdżać do naszej miejscowości albo regionu. Od tego zależą usytuowanie, wielkość hotelu a także jego charakter. Planując, powinniśmy też brać pod uwagę, że konferencyjny hotel nie powinien liczyć 30 pokoi, dlatego że nie zarobi na siebie. Istotny będzie także standard, także ze względu na ewentualną późniejszą sprzedaż obiektu.
Dobry biznesplan zawiera: analizę strategiczną firmy, zakres robót inwestycyjnych (całkowity koszt inwestycji od zakupu hotelu po koszty kredytu), strategię promocji, a również przewidywania: sprzedaży jak też zakładanych kosztów oraz wyniku na operacyjnej działalności. W biznesplanie ująć powinniśmy wszystkie koszta, sporo kosztować będzie program hotelowy, jaki będzie ci koniecznie potrzebny.