You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Po odpoczynek do ciepłych krajów - wczasy na Majorce

on Dec 18, 2019
Planujesz wakacje z pluskaniem się w wodzie, plażowaniem i imprezami w pobliżu? Prawdopodobnie bierzesz pod uwagę południe Europy, od skalnego skrawku gibraltarskiej wyspy po Bosfor i Jerozolimę. Płyniesz statkiem? Preferujesz samolot? A może wybierasz się własnym samochodem?


Możliwości wyboru kurortu wypoczynkowego, jak również jakości kwatery jest dużo. Większość zależy od… pojemności twojego portfela i własnych preferencji wypoczynku. Żeglowanie i wieczorne siesty nad Morzem Śródziemnym wyniosą nas sporo więcej niż leżakowanie, plażowanie i aktywne zwiedzanie okolic.

plaża
Author: Bryn Pinzgauer
Source: http://www.flickr.com
Wśród mniejszych i większych amatorów południowoeuropejskiego wypoczynku trudno wskazać zdecydowanego faworyta. Z położenia i potencjału na czele są Włochy - wiele racji jest w tym, iż „wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”. Podobnie jak w Grecji – im bardziej kierujemy się na południe tym cieplej i więcej wody. Lazurowe wybrzeże na południu Francji, malownicze półwyspy na gorącym wybrzeżu na Bałkanach, a może wyprawa na hiszpańskie wyspy? Baleary przywitają nas trzema wyspami, spośród których kluczową rolę, zarówno pod względem wielkości jak i turystów, jest Majorka. Tutejsi mieszkańcy działają w największym stopniu dzięki turystyce, przybysze nie tylko z Europy odwiedzają to miejsce zwłaszcza w okresie lata. W całym roku jest ich do kilku milionów!

To wyjątkowe miejsce na wypoczynek od wielkomiejskiego stresu i trudu wyzwań. Majorka pokaże nam nie tylko krzewiastą roślinność - to także niewielkie miasteczka z ciekawą, nawet interesującą historią. Zwolennicy aktywnego wypoczynku z zacięciem historycznym mogą zacierać ręce. Wyspa kolonizowana już od starożytności stawała się miejscem, gdzie przecinały się wpływy władców państw rządzących nad akwenem między kontynentami. Dziś atrakcyjna Majorka należy do Hiszpanii.

Co równie ważne, Majorka czy Minorka nie muszą kojarzyć się wyłącznie z urlopem dla dorobkiewiczów. Znalezienie hotelu za rozsądną stawkę też jest wykonalne. Zdecydowanie ważniejszą kwestią jest odpowiednie rozplanowanie urlopu. Jeśli oczekujesz częstych upałów organizuj wakacje (zobacz: bali z niemiec) w lipcu. Delikatniejszy klimat to okres września.

Jeżeli zaintrygowała Cię ta kwestia, koniecznie sprawdź opracowanie a dowiesz się znacznie więcej danych, które bez wątpienia wywołają u Ciebie śliczny uśmiech.

Zimy są tutaj delikatne - temperatura na co dzień nie schodzi poniżej 10 stopni.