You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Pieniny to rewelacyjne miejsce na wakacje. Znajdziesz tu wielką ilość atrakcji oraz odpoczniesz od miejskiego hałasu

on Sep 24, 2018
Nad Dunajcem nie brakuje miejsc interesujących pod względem kulturowym, a z cennymi zabytkami jesteśmy w stanie się tu zetknąć prawie na każdym kroku. W dolinie tej wielkiej rzeki najbardziej znaczną uwagę przyciąga jednakże natura.


Cudowne Pieniny to przede wszystkim Pieniński Park Narodowy, który obejmuje swym obszarem najbardziej atrakcyjne obszary tego pasma górskiego. Utworzony w 1955 roku, zalicza się do najbardziej odwiedzanych przez gości parków narodowych w naszym kraju. Na czym polega jego wyjątkowość? Pieniny to przede wszystkim góry które zachwycają urozmaiconym krajobrazem. Piękne lasy i łąki, szczyty górskie i wąwozy oraz największa atrakcja – przełom Dunajca – to najbardziej charakterystyczne cechy tego obszaru. Turystyka w Pieninach rozwija się bardzo dobrze od wielu lat, a spływy Dunajcem i liczne szlaki turystyczne kuszą turystów swym pięknem i atrakcyjnością. Turystyka (www.eccotravel.eu/peru/) jest rewelacyjnie rozwinięta, wiele jest tu domków, jak domki Pieniny (zarezerwuj).

las
Author: the BRT
Source: http://www.flickr.com
Pieniński Park Narodowy jest idealnym miejscem dla miłośników wyjątkowych roślin. Na tutejszych łąkach jesteśmy w stanie zobaczyć wiele rzadkich gatunków kwiatów, nie brak także rewelacyjnych lasów. Największym zainteresowaniem cieszą się tu jednakże murawy naskalne oraz rzadkie gatunki roślin wysokogórskich. Barwne motyle i owady to następna atrakcja przyrodnicza w tej części Polski.

Pieniny i tereny w okolicach tutejszego parku narodowego są również znane ze wspaniałej kultury i cennych zabytków. To dzięki nim od lat może rozwijać się tu turystyka (sprawdź także atrakcje w Białowieży), a przyjeżdżający tu goście na deficyt atrakcji nie mogą narzekać. Symbolami tego terenu są dwa zamki: w Czorsztynie oraz Niedzicy. Najlepszym miejscem do rekreacji i relaksu jest utworzone na Dunajcu Jezioro Czorsztyńskie, nad którego brzegami powstał rewelacyjny skansen. To Osada Turystyczna „Czorsztyn”, na teren jakiej przeniesiono zabytkowe wille oraz pensjonaty z okolicy.


Do dzisiaj służą one turystom jako miejsca na noclegi. Czasem można też trafić na atrakcyjne promocje (sprawdź je na stronie Ruszaj w Polskę). Nie brak tu również wypożyczalni sprzętu wodnego, co sprawia, że Pieniny stały się miejscem odpowiednim nie tylko dla piechurów, ale również dla miłośników sportów wodnych. Istotnymi punktami na mapie turystycznej Pienin są Sromowce, najlepiej poznane z flisaków oraz słynnych spływów Dunajcem. Koniecznie trzeba też zwiedzić tak istotne dla regionu miasta, jak Krościenko nad Dunajcem oraz Szczawnica. W tym ostatnim mieście warto zostać na dłużej, turystyka jest tu na wysokim poziomie, najkorzystniej wynająć Szczawnica domki letniskowe.