You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Pensjonaty , a także atrakcje w Tatrach

on Jun 28, 2021
Zakopane jest jedną z najchętniej zwiedzanych miejscowości w Polsce. Miasto jest położone u stóp Tatr, co czyni je ogromnie atrakcyjnym dla odwiedzających. W zimie przyciąga rzeszę fanów sportów zimowych, w sezonie letnim chętnie przyjeżdżają tam ludzie interesujący się wspinaczką wysokogórską. Jest to wspaniała baza wypadowa na Kasprowy Wierch, Gubałówkę czy Dolinę Kościeliską.
Zakopane jest również organizatorem konkursu w skokach narciarskich, który przyciąga miłośników tego sportu z wielu krajów. W czasie trwania sezonu przyjeżdża tu naprawdę wielu przyjezdnych, którzy szukają rozmaitych rozrywek.

Gdzie szukać noclegu?

Podróże z dzieckiem
Author: FuturePR
Source: FuturePR
Na terenie Zakopanego większa część rynku noclegowego to hotele i pensjonaty prowadzone przez osób prywatnych. Strefa noclegi Zakopane (zobacz noclegi Zakopane na jest naprawdę rozbudowana. Standard usług jest jednak bardzo wysoki – do wynajęcia są tutaj pokoje w góralskich chatach, noclegi hotelowe czy apartamenty. Zakopane jest jednak najbardziej znane z typowych chat, w których mieszkańcy są zawsze gościnni a ceny niskie.

Chcesz sprawdzić, co inny autor wzmiankuje o rozpatrywanym w tym wpisie temacie? Ten wpis z witryny (https://horyzont.net.pl/wycieczki-szkolne/) wyjaśni Twoje zagwozdki.

Najwięcej tego typu obiektów znajduje się na obrzeżach Zakopanego, skąd niedaleko do szlaków pieszych. Turyści, którzy chcą zakosztować ekskluzywnych warunków, mogą przenocować w centrum Zakopanego, gdzie umiejscowione są pensjonaty o wysokim standardzie, których wystrój jest utrzymany w tradycyjny sposób. Wielbiciele największych luksusów spędzają czas w apartamentach, których w sercu Zakopanego jest spora liczba. Standard jest tam zdecydowanie wyższy, niż w hotelowym pokoju.Spędzanie wolnego czasu

Dla osób, które mają już zarezerwowane noclegi, Zakopane oferuje sporo możliwości spędzenia wolnego czasu. Spacer po Gubałówce i zdjęcie z tamtejszym niedźwiedziem to obowiązek wszystkich turystów. Każdy powinien też spędzić wieczór przy grzanym winie w jednej z góralskich restauracji. Jedzenie jest tam bardzo smaczne, ceny są przystępne, a jeśli turysta będzie miał szczęście – będzie miał okazję posłuchać wspaniałej góralskiej muzyki, granej przez okoliczny zespół. Lokali oferujących tego typu rozrywki jest w mieście sporo, ale nie wszystkie oferują urozmaicenie w postaci muzyki na żywo. Dobrze jest więc zapytać miejscowych, w jakim miejscu najciekawiej spędzić czas wieczorem.