You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Paryż – miasto dla zakochanych, do jakiego dobrze pojechać o każdej porze roku

on Sep 14, 2022
Paryż – przez wielu ludzi uznawany jest za miasto zakochanych. Niejedna para wybiera stolicę Francji na podróż po ślubie, aby spędzić tam urocze chwile z poślubioną, kochaną osobą. Często też panowie decydują się właśnie tam poprosić swą wybrankę o rękę, ponieważ pani będąca pod wrażeniem tego pięknego miasta z pewnością się zgodzi.
Dobrze rozpocząć wspólne życie na moście zakochanych, opowiadając tę chwilę swym dzieciom oraz wnukom. Jeżeli zatem ty też pragniesz jechać do Paryża, biorąc tam ze sobą swą ukochaną, dowiedz się, co warto tam zobaczyć, aby poznać to miasto.
Paryż
Author: Soreen D
Source: http://www.flickr.com
Za najbardziej romantyczne miejsce uznaje się plac Place de Furstenberg, gdzie dobrze jest usiąść komfortowo na ławce oraz tak zwyczajnie cieszyć się otaczającym nas dywanem pięknych, pachnących kwiatów, kiedy słońce jest wysoko na niebie. Tutaj też dobrze klęknąć, kiedy chcemy poprosić ukochaną o rękę, a potem pójść do jednej z przeuroczych knajpek, jakich w tym miejscu nie brak (dowiedz się nieco więcej). Po tam fenomenalnym początku wspólnego wyjazdu można zaplanować sobie dalsze zwiedzanie, na pierwszych miejscach zamieszczając rzecz jasna wieżę Eiffla. To wyjątkowo typowy obiekt Paryża, dlatego nie można wrócić bez fotografii uwieczniającej nas z niniejszą wieżą.

Paryż
Author: Steve Baty
Source: http://www.flickr.com
Drugim najistotniejszym punktem jest Luwr, zatem największe muzeum sztuki na świecie, jakie udostępnia 255 sal z wystawami. Należy mieć faktycznie sporo czasu, bo jest co oglądać i czym się zafascynować.

Szukasz interesujących artykułów? To dobrze, ta strona internetowa pokoje w Lizbarku Warmińskim na pewno Cię zaciekawi, ponieważ znajdziesz na niej wiele bardzo interesujących danych.

Należy też pamiętać o Łuku Triumfalnym oraz Wersalu, pałacu z pięknym parkiem, jaki każdego roku odwiedzają miliony podróżników. W Paryżu mieści się także znana, gotycka katedra Notre-Dame i najsłynniejsza aleja Paryża, zatem Pola Elizejskie (wejdź na stronę). To właśnie w tym miejscu każdego roku organizowane są parady wojskowe.


Jeśli odwiedzimy już Paryż i marzy nam się kolejna podróż, warto tym razem wybrać na Frankfurt. Naturalnie nie jest to miasto miłości, ale także warto je odwiedzić, choćby weekendowe. Frankfurt każdego dnia tętni życiem, a jego rozpoznawczym punktem są bez wątpienia lśniące w słońcu drapacze chmur znajdujące się w samym centrum miasta.