You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Pamiętaj, iż zawsze prawo jest po Twojej stronie, również jak wyjeżdżasz z Polski. Czy znasz swoje prawa pasażera?

on Nov 18, 2021
Każdy z nas był lub będzie pasażerem, dlatego warto znać swoje prawa. Wiadomo że lepiej nie mieć okazji do konieczności posługiwania się nimi, zwłaszcza jeśli cenimy sobie komfort podróżowania. Co jeśli faktycznie będzie musieli skorzystać ze swoich praw? Co jednak jeśli skorzystanie z naszych praw okaże się niezbędneCzym są właściwie prawa pasażera?Jakie są prawa pasażera.

wylatujący samolot
Author: William D Lukito
Source: http://www.flickr.com
Prawa pasażera to usankcjonowane prawnie możliwości, które przysługują pasażerom komunikacji zbiorowejNie jest ważny typ tej komunikacji, w grę mogą wejść samochody,pociągi i samoloty.

Zapewne posłuży Ci moja witryna (http://wojtaszak.komornik.pl/) ze szczegółami, które dotyczą opisanego tutaj wpisu. Nie zwlekaj zatem i wejdź w umieszczony niżej link.

Ważnym czynnikiem jest określenie czy nasza podróż ma związek z terytorium państwa po którym się przemieszczamyZa główny cel tych praw uważa si ochronę najważniejszych, ale i podstawowych praw pasażerów w sytuacji niedogodności, jakie mogą się pojawić i zakłócić plan podróży Wśród tych praw najważniejsze to: prawi do zmiany planu podróży czy rezygnacji, prawo do opieki.

pasażerowie samolotu
Author: Cha già José
Source: http://www.flickr.com
Niektóre z praw pasażera wyjaśnimy na przykładzie podróży samolotem, gdyż coraz więcej ludzi wybiera ten środek transportu (ekstra źródła). Warto wiedzieć, iż w zależności od okoliczności, gdy nasz lot zostanie odwołany lub opóźniony, gdy nie wpuszczono nas na pokład lub zamieniono nam klasę na niższą, w każdym z tych przypadków mamy pełne prawa do należnej nam rekompensatyNajczęściej minimalne prawa odnoszą się do pasażerów, którzy podróżują po Unii Europejskiej, a także pasażerów odlatujących z lotniska na terenie Unii

Najczęściej zdarza się odwołanie lotu. W takiej sytuacji przewoźnik musi wręczyć każdemu z pasażerów pisemną informację o przepisach odnoszących się do podstawowych praw, w tym oczywiście prawo do opieki o odszkodowania.

Spojrzyj na opublikowany tutaj (https://obozysobecki.pl/oferta/szkoly/zielone-szkoly/) tekst, a z pewnością niesamowicie Cię zaciekawi, ponieważ znajdziesz w tamtym miejscu istotne informacje dotyczące tego zagadnienia.

Prawo do opieki to przede wszystkim zapewnienie przez przewoźnika wyżywienia i napojów, dwóch rozmów telefonicznych, ale także faksy czy e-maile, nocleg w hotelu plus transport pomiędzy lotniskiem a hotelemPomoc taka jest świadczona w zależności od czasu oczekiwania na opóźniony lot, ale prawo do noclegu przysługuje jedynie, gdy istnieje faktyczna konieczność oczekiwania na lot przez minimum jedną noc