You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

O jakich rzeczach pamiętać wybierając się za granicę? Jakiego rodzaju formalności lepiej załatwić przed wyjazdem? Co jest na pewno konieczne?

on Feb 4, 2021
Dziś wciąż większa liczba osób wybiera się za granicę. Powody są najróżniejsze, czasem jest to praca, czasami to wyjazd w celach turystycznych. Jakikolwiek byłby powód, to należy pamiętać o bezpieczeństwie jak również o kilku sprawach, o które trzeba zadbać zanim wyjedziemy.


ubezpieczenie
Author: flickr.com
Source: flickr.com
Bardzo istotne jest ubezpieczenie, które dobre jest wykupić na taki wyjazd. Bez znaczenia czy wybieramy się do pracy, czy może na krótki wyjazd. Możemy z łatwością znaleźć polisę idealną właśnie dla nas. Rozpiętość cenowa tego typu ubezpieczeń jest bardzo duża i zależy przede wszystkim od tego, jaki wariant ubezpieczenia wybierzemy. A tych może być bardzo dużo. Trzeba dobrze przeczytać wszelkie warunki i treść tego typu umowy z ubezpieczycielem, ażeby nie okazało się, że w przypadku niektórych sytuacji zostaniemy bez pomocy. Taką sytuacją może być przykładowo konieczność przewozu medycznego do kraju, jaki to transport nie jest zagwarantowany w każdym ubezpieczeniu. Z tego powodu szczególnie jeżeli mamy zamiar uprawiać dosyć niebezpieczne sporty, powinniśmy sprawdzić czy taką usługę taki ubezpieczyciel zapewnia.

Ubezpieczenie zdrowotne, jest rzeczą bardzo ważną. Musimy mieć pewność, że będziemy mogli pójść do lekarza za granicą, na wypadek choroby oraz nie zbankrutujemy po takiej wizycie. Koszty powinno pokryć właśnie ubezpieczenie. Natomiast, jeśli jedziemy do któregoś z krajów Unii Europejskiej, to należy wyrobić sobie kartę EKUZ. Jest to europejska karta ubezpieczenia, która gwarantuje opiekę medyczną w Unii Europejskiej. Narodowy Fundusz Zdrowia powinien zwrócić nam wydatki, jakie ponieśliśmy w związku z leczeniem.


dokumenty
Author: mBox
Source: mBox
Wybierając się za granicę nie zapomnijmy spisać dane ambasady naszego kraju w miejscu, gdzie planujemy przebywać. To właśnie w to miejsce możemy pójść na wypadek poważnych problemów. Przykładowo, gdy stracimy wszystkie pieniądze i dokumenty wskutek kradzieży.

Chcesz poznać poza tym inne podobne materiały, jednak nie wiesz, gdzie one mogą być? Spokojnie - zobacz więcej w tej ofercie (http://motoargo.pl/pol_m_Uklad-wydechowy-do-Motocykli-Skuterow_Tlumiki-396.html).

Również na wypadek problemów z prawem, ta instytucja udzieli nam pomocy. Jak nie potrafimy mówić w danym języku, to polski adwokat (zweryfikuj prawnik niemiecki w www.pfnuer.de) w Niemczech okażę się bardzo pomocny. Samemu jednak ciężko znaleźć kogoś takiego. Polska ambasada musi udzielić nam potrzebnego wsparcia w takiej kwestii. Dlatego wyjeżdżając za granicę lepiej być przygotowanym na takie ewentualności. Będziemy się w takim wypadku mniej martwić na miejscu, jak wydarzy się jakaś kłopotliwa i nieprzyjemna dla nas sytuacja.