You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Największe atrakcje „zimowej stolicy Polski”.

on Feb 21, 2020
Zakopane mienione przez wiele osób „zimową stolicą Polski”, jest miastem powiatowym w województwie małopolskim. To druga co do liczby mieszkańców, ( po Nowym Targu) miejscowość Podhala. Miasto ma około 28 tysięcy mieszkańców, i jest najogromniejszym ośrodkiem turystycznym w polskich górach.

Zakopane umiejscowione jest u podnóża Tatr, blisko granicy ze Słowacją. To najwyżej usytuowany zurbanizowany obszar Polski. Na północy miasta znajduje się Gubałówka, zaś na południu nad miastem znajduje się Giewont. Najwyżej położonym punktem jest szpic Świnicy, ma 2 301 m n.p.m..

Na niniejszej stronie znajdują się warte zainteresowania zagadnienia, ale przeczytaj też pozostałe tematyczne wątki (https://www.coraltravel.pl/Egipt/Hurghada/hotel/SEAGULL_BEACH_RESORT_&_CLUB_/181/40-1501-24FF.html), ponieważ one również z pewnością Cię zaintrygują.

Zakopane (patrz) pociąga mnóstwem atrakcji krajoznawczych.
Kuchnia, BB Magnolia Apartments
Author: BB Magnolia Apartments
Source: BB Magnolia Apartments
Duża ilość ludzi jako pierwszy punkt w swojej trasie odwiedzania miasta wskazuje skocznię Wielką Krokiew. Niemal niemożliwym jest aby być w Zakopanem i nie zobaczyć legendarnej ulicy Krupówki, która jest jednym z najbardziej popularnych deptaków w naszym kraju. Nadzwyczaj interesujące są także atrakcje mające związek z kolejkami linowymi na Kasprowy Wierch jak też Gubałówkę. Najbardziej znanym krajowym szczytem górskim jest Giewont. Biegnie na niego prosty szlak z Kasprowego Wierchu, przeto jest bardzo chętnie uczęszczany przez trampów i w sezonie letnim czasami wypada stać w kolejce ażeby dostać się na szczyt. Od strony miasta góra przywodzi na myśl spoczywającego na plecach ze skrzyżowanymi rękoma rycerza. Według legendy kiedy Polska będzie w niebezpieczeństwie ogromny skalisty rycerz powstanie.Możemy wybrać się na spacer nad Morskie Oko, po Tatrzańskim Parku Narodowym, w zimie nauczyć się jazdy na nartach i wykorzystać wiele dostępnych tras zjazdowych. W Zakopanem znajduje się kilka wartych uwagi obiektów kulturowych: Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba, Muzeum Tatrzańskie im. dr Tytusa Chałubińskiego, Muzeum Przyrodnicze Tatrzańskiego Parku Narodowego, Muzeum Kornela Makuszyńskiego, Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma, Muzeum Jana Kasprowicza, Muzeum Władysława Hasiora, Muzeum Męczeństwa jak też Miejska galeria Sztuki. Liczbę urlopowiczów odwiedzających Zakopane ocenia się na 2 - 3 miliony osób rocznie. W jaki sposób przygotować się do wyjazdu? Starczy wbić w wyszukiwarkę.
Autor