You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Najważniejsze atrakcje turystyczne jakie oferują Karkonosze.

on Apr 29, 2022
Istnieją miejsca w kraju, których panorama zapiera dech w piersiach. Takim punktem są między innymi nasze góry. Karkonosze to najwyższe pasmo górskie Sudetów leżących w południowo zachodniej Polsce.


Wędrowcy, którzy postanawiają odwiedzać karkonoskie miejscowości wypoczynkowe nie mogą skarżyć się na brak rozrywek.
szklarska poręba hotele
Author: David Wilson
Source: http://www.flickr.com


zajęcia szkolne
Author: COD Newsroom
Source: http://www.flickr.com


rowerem wśród kwiatów
Author: Thomas Rousing
Source: http://www.flickr.com


Najważniejsze z nich to z pewnością długie, często całodniowe wędrówki górskimi trasami, nieraz prowadzącymi przez lasy, czy kosodrzewinę. To spotykanie na owych traktach zabytkowych budowli, gdzie natrafimy na noclegi Szklarska Poręba częstokroć w drewnianych schroniskach, gotowych na zapewnienie pożywienia i dachu nad głową. To zdobywanie dostojnych szczytów i podziwianie rozpościerających się z nich krajobrazów. Ale to nie jedyne atrakcje krajoznawcze jakie proponują Karkonosze. Atrakcjami samymi w sobie są dwa największe karkonoskie wyciągi krzesełkowe. Jeden z nich z Karpacza na Kopę, drugi ze Szklarskiej Poręby na Szrenicę.

Ciekawi Cię przedstawiony tekst? Jeśli tak, to śmiało kliknij ten link - to rzeczywiście wiarygodna treść, która jest godna Twojej uwagi.

Niejednokrotnie napotkać można krążące, jak w wielu światowych kurortach, kolejki przewożące podróżników od jednej atrakcji do drugiej. Wszystkiego dopełniają muzea, również miasteczko w klimacie rodem z westernów.


Utrudzonym wędrowcom proponowane są Szklarska Poręba hotele. Po zasłużonym wypoczynku powinno się wyruszyć w dalszą wędrówkę.
Zgrupowanie wielu obszarów chronionych na stosunkowo niewielkiej nawierzchni zaświadcza najlepiej o niepowtarzalnych wartościach przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych owej części Sudetów Zachodnich. Atrakcyjne są tory saneczkowe, które cieszą i zabawiają nie tylko najmłodszych, lecz wywołują radość nawet u ich opiekunów.