You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Na jakie dolegliwości dobrze wpływa klimat morski, a na jakie górski?

on Jan 30, 2022
Jest wiele przewlekłych dolegliwości, na które antybiotyki nie działają, a inne leki wywołują efekty uboczne, które czasami są cięższe od choroby głównej. Leczenie w uzdrowisku nie wywołuje ubocznych efektów oraz jest niezwykle skuteczne.


Jeśli do sanatorium chciałbyś wyjechać z NFZ-tu, musisz być cierpliwy, gdyż kolejka jest niezwykle długa.


samolot
Author: ERIC SALARD
Source: http://www.flickr.com


Może się zdarzyć tak, że na czas wyjazdu do uzdrowiska oczekiwać trzeba nawet 18 miesięcy. Skierowanie wystawiane jest przez lekarza konsultanta, który na bazie badań dostarczonych przez chorego, może stwierdzić zasadność pobytu w uzdrowisku i poleca jemu miejsce kuracji oraz rodzaj zabiegów. W trochę bardziej dogodnej sytuacji są te osoby, które nie są jeszcze na emeryturze i wciąż pracują. W tego typu sytuacji mogłyby się zwrócić do ZUS-u, który opłaci im cały turnus nawet dwudziestocztero dniowy. Jest to turnus z zabiegami, posiłkami, zakwaterowaniem oraz przewozem.
Jeżeli wybierzesz odpłatny pobyt w sanatorium, wtedy mógłbyś dopasować ofertę do swych upodobań i potrzeb. Można wybrać nieduży ośrodek lub duże sanatorium, które obsługuje nawet setki kuracjuszy. Osoby, które cierpią na anemię mogłyby wybrać uzdrowisko w górach. wędrówki po terenach górzystych mogłyby także dobrać osoby, które chcą podreperować swą kondycję fizyczną. Jednak należy pamiętać, że górski klimat nie jest wskazany pacjentom z chorobami płuc. Mikroklimat morski jest polecany ludziom z niedoczynnością tarczycy, dla osób posiadających alergię i osób z nadciśnieniem tętniczym. Jest on również dobry dla zestresowanych, lecz nie jest wskazany ludziom chorym na nadczynność tarczycy.

Podobał Ci się ten wpis? Jeśli tak, poznaj wartościowe tematy, jakie z zaangażowaniem opisaliśmy w najnowszym artykule.

Tak w górach jak i nad wybrzeżem kluczowym elementem jest obecność leczniczych wód.


Do niezwykle dużej liczby zabiegów w uzdrowiskach stosowane są podziemne wody lecznicze. Mają one przynajmniej 1000 mg elementów mineralnych w 1 litrze. Wody tę stosuje się do zabiegów balneologicznych, do inhalacji i terapii pitnej.