You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Lubisz góry? - wybór Szczawnicy na pobyt wakacyjny, będzie słuszną decyzją

on Dec 4, 2021
Po kilku latach zachłyśnięcia się zamorskimi kierunkami, Polacy ponownie, chętnie wracają do spędzania wakacji w kraju. Szczawnica to miasteczko idealne na letnie eskapady oraz fantastyczna baza wypadowa dla traperów udających się w pobliskie Pieniny lub pasmo Beskidu Sądeckiego.

Zamek Niedzica, Pieniny
Author: adzica
Source: www.sxc.hu
Szczawnica leży w górskiej kotlinie, gdzie wypływają liczne, bogate w składniki mineralne, źródła krystalicznie czystej wody. Szczawnica kusi nie tylko sanatoriami i możliwością leczenia, ale i dziesiątkami innych urozmaiceń. Górskie trasy, komfortowe hotele i pensjonaty Szczawnica, sanatoria i salony odnowy, ale i pełna uroku, stara zabudowa uzdrowiskowa, bujna roślinność otaczających ją gór, czyste powietrze oraz przebogata kultura ludowa, to atuty tego miasta.

Możemy znaleźć tutaj wszystko to co niezbędne do "naładowania akumulatorów". Na amatorów pieszych i rowerowych wycieczek, przygotowane są liczne szlaki i dydaktyczne ścieżki przyrodnicze. W Pijalni Wód Zdrojowych spróbować można kilku rodzajów wód mineralnych, z których każda posiada inne działanie. najbardziej popularna jest woda ze źródła "Jan". Spróbować możemy wody "Magdalena", polecanej przede wszystkim przy dolegliwościach układu trawiennego jak również wody "Stefan", dobrej przy chorobach układu oddechowego i moczowego. Szczawnica to miasto słynące nie tylko z walorów uzdrowiskowych.

Spodobał Ci ten artykuł? To super, sprawdź stronę pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na tego typu temat.

Mnóstwo dobrze przygotowanych nartostrad, odnajdą w zimie pasjonaci sportów zimowych (rezerwacje na - ).W miesiącach letnich, flisacy chętnie zabiorą nas w podróż przełomem Dunajca. Podróż Dunajcem to atrakcyjne doznanie - górski strumień wody przebija się pomiędzy kompleksem wapiennych skał, przy których flisackie łodzie wyglądają jak zapałki. Jeżeli zdecydujemy się na podróż - coraltravel.pl/ - Dunajcem, na trasie możemy pozwiedzać zabytkowy kościółek w Dębnie Podhalańskim, słynną historyczną fortecę węgierską – Zamek Dunajec w Niedzicy a także pozwiedzać ruiny gotyckiego zamku z XIV wieku, znanego dawniej jako Królewski zamek Czorsztyn. Oba zamki leżą nad Jeziorem Czorsztyńskim. Przebogatą ofertę turystyczną, dopełnią rozmaite miejsca noclegowe w Pieninach, od gospodarstw agroturystycznych poprzez hotele, pensjonaty, po komnaty zamkowe. Na łakomczuchów, czekają serwowane w wielu lokalach gastronomicznych, znakomite, regionalne potrawy.