You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Kto oraz na jakich warunkach może dostać skierowanie do sanatorium?

on Sep 5, 2022
Pobyt w uzdrowisku wiąże się dla kuracjusza z wydatkami. Ponosi on część kosztów powiązanych z wyżywieniem jak też zakwaterowaniem. Wydatki te nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.


Pobyt w uzdrowisku trwa trzy tygodnie.
Leczenie sanatoryjne jest kontynuacją leczenia szpitalnego lub specjalistycznego. Jego zamysłem jest rehabilitacja, leczenie schorzeń przewlekłych jak też szeroko zrozumiana prewencja. Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe w uzdrowiskowym szpitalu wystawia medyk tzw. ubezpieczenia zdrowotnego, a więc taki, który posiada podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenie swych usług w danym roku czy też pracuje w placówce, która ma takową umowę. W wypadku konieczności kontynuowania leczenia w szpitalnym uzdrowisku, skierowanie może także wystawić medyk zatrudniony w szpitalu, w którym chory był kurowany. Do skierowania powinna być dołączona karta informacyjna, mieszcząca niezbędne informacje na temat choroby. Wypisując skierowanie na leczenie uzdrowiskowe lekarz kieruje się stanem zdrowia pacjenta, a także wskazaniami uzasadniającymi odbycie tego typu leczenia. Medyk, jaki je wystawił, powinien przesłać skierowanie do właściwego ze względu na zamieszkanie pacjenta oddziału NFZ.

Zajmują Cię tego rodzaju artykuły? Masz chęć na to, by poznać kolejne? Więc kliknij, aby zobaczyć więcej (https://warsaw.nobuhotels.com/pl/) opisów. Wszystko wyszukasz w poniższym linku.

Może to też wykonać sam zainteresowany.


Darłowo
Author: Kochana Żanci
Source: www.flickr.com


W przypadku potwierdzenia skierowania, fundusz musi określić miejsce (lecz nie konkretną miejscowość, tylko przykładowo czy ma to być teren górski czy sanatorium nad morzem) i termin leczenia sanatoryjnego.
Jeśli jednakże stan zdrowia pacjenta uległ w między czasie pogorszeniu i wyjazd do sanatorium musi zostać przyśpieszony, wówczas o zmianie terminu wyjazdu na leczenie decyduje doktor specjalista. Dokona on ponownej oceny skierowania.