You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Kraków, doskonałe miejsce na spędzenie wolnego czasu.

on May 5, 2020
Kraków uchodzi za najznakomitsze z miast w kraju. Jego liczne zabytki i barwna historia powodują, że miasto jest szczególnie atrakcyjne turystycznie. Jest najczęściej odwiedzanym polskim miastem, rocznie przyjeżdża do niego 7 do 8 mln turystów. Suma jest imponująca, a miliony turystów nie może się mylić. W takim razie co warto zobaczyć?
prorent
Zacznijmy może od tego, za pomocą czego się do Krakowa da dostać? Więc, możemy dojechać samochodem- Kraków jest całkiem nieźle skomunikowany z większością południowych województw autostradą A4. Ma również liczne połączenia kolejowe, w tym międzynarodowe. Ma również lotnisko, obecnie rozbudowywane, dzięki któremu jest bezpośrednio połączony z 40 lotniskami.

Jeśli pasjonuje Cię przedstawiana w niniejszym poście kwestia, zobacz treść (https://www.bachledaresort.pl/), którą najprawdopodobniej także uznasz za pomocną.

Należy, po przybyciu do miasta zorganizować sobie interesujący nas środek transportu. Bez wątpienia najtańszą opcją poruszania się po mieście są autobusy i tramwaje. Jednak jest ciekawsza i bardziej wszechstronna możliwość- wynajęcie auta w Krakowie (kraków wypożyczalnia samochodów). Pozwoli nam na większą niezależność w zwiedzaniu miasta, pozwoli także zwiedzić więcej, bez spędzania pół dnia na przystanku autobusowym czekając na przesiadki.

A jest co zobaczyć- najistotniejszy punkt każdego programu obchodu miasta to z całą pewnością zamek na Wawelu- położony na lewym brzegu Wisły, siedziba wielu królów naszego kraju, obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Legendy mówią, że nawet żył tam prawdziwy smok.

Odkryj kolejne podobne bardzo cenne źródło informacji na opisywany problem - kliknij tutaj oraz przeczytaj więcej w serwisie statyczne liny do wspinaczki.W równym stopniu ważnym obiektem jest katedra na Wawelu- najważniejszy budynek sakralny miasta, miejsce, gdzie spoczywają królowie Polski, biskupi czy znane i ważne osobistości, jak Mickiewicz, czy Słowacki.
Samochód terenowy marki Ford
Author: Kyle Harris
Source: http://www.flickr.com
Najbardziej znanym kościołem w kraju jest bez wątpienia kościół Mariacki- dwie różniące się od siebie wieże to jego szczególna zewnętrzna cecha, wewnątrz natomiast| znajdziemy ołtarz, wielkie dzieło Wita Stwosza, stworzone z dębowego drewna, mające obecnie ponad 500 lat.

Jeśli jesteśmy zainteresowani dalszym zwiedzaniem centralnego placu, przy którym wznosi się wspaniały kościół Mariacki, możemy zajść do krakowskich sukiennic, tradycyjnie i dziś pełniące funkcję handlową- możemy znaleźć tu pamiątki, najróżniejsze przedmioty rękodzielnicze, czy biżuterię. Dodatkowo, na piętrze Sukiennic znajduje się Galeria Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX wieku.

Warto zajrzeć, choćby na weekend, do dawnej stolicy naszego kraju, obejrzeć przynajmniej te najważniejsze obiekty, mając w pamięci, że to jedynie część, bo warto również zobaczyć Kazimierz z zabytkowymi synagogami, Barbakan, Collegium Maius, Pałac Biskupi, Teatr Stary czy muzeum Czartoryskich. Miłego zwiedzania.