You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Krótki opis rejonu Podlasia, opis najpopularniejszych jego turystycznych atrakcji.

on Jan 18, 2022
W roku 1999 w wyniku podziału administracyjnego, jaki dokonał się w Polsce, utworzone zostało województwo podlaskie. Obecnie ma ono powierzchnię ponad 20 tysięcy kwadratowych kilometrów, co stanowi około 6,5 procent powierzchni naszego kraju.


wakacje - obrazeczek
Author: Harco Rutgers
Source: http://www.flickr.com
Województwo to położone jest w północno-wschodniej części kraju, a jednym z jego najważniejszych atutów jest wspaniała, miejscami nie naruszona przez człowieka przyroda. Natomiast nie ma tam dużych skupisk przemysłu, co z kolei skutkuje bardzo czystym powietrzem bez skażeń. Rejon Podlasia, do niedawna jeszcze traktowany przez urlopowiczów niezbyt przychylnie, jest obecnie coraz częściej wybierany przez ludzi szukających spokoju, ciszy i kontaktu z przyrodą. Z pewnością magnesem przyciągającym turystów jest dziewicza Puszcza Białowieska, będąca jednym z ostatnich ocalałych miejsc tego typu w Europie. Na dzień dzisiejszy jest ona prawnie chroniona przed zbytnią ingerencją ludzi, na jej obszarze znajduje się wiele ciekawych miejsc, ścieżek dydaktycznych i pomników przyrody.

Lecz wypoczynek na Podlasiu to nie tylko Puszcza Białowieska, chociaż ona jest główną atrakcją tego rejonu Niezwykle popularne są także spływy kajakowe przepięknymi podlaskimi rzekami, w czasie jakich można podziwiać całe bogactwo przyrody. Dość dużo jest również różnego rodzaju muzeów, które pokazują przede wszystkim skarby tego regionu, a dla maluchów otwierane są najróżniejsze dydaktyczne i rozrywkowe parki. Dużo do zwiedzania znajdą też wielbiciele militariów i zabytków, na Podlasiu jest sporo atrakcji o takim charakterze, które przyciągają coraz większą liczbę.

Masz wrażenie, że zbliżone materiały rozjaśniają Ci dokładniej tę sprawę? Jeśli tak sądzisz, zobacz w tekście (http://www.kormoran-rowy.pl/) inny tego typu punkt widzenia.

To wszystko spowodowało, że od pewnego czasu bardzo rozrosła się noclegowa baza tego miejsca. Mieszkańcy Podlasia dostrzegają szanse, jakie daje zainteresowanie miejscem, w jakim mieszkają, i dlatego też starają się jak mogą, żeby je wypromować na różnych płaszczyznach, nie tylko turystycznych.

Między innymi coraz bardziej rozwijają się medyczne usługi, na przykład działająca w Białymstoku klinika in vitro zaczyna przyjmować już pacjentów z całego kraju - czytaj na