You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Kolonie w mieście mogą być dobrą alternatywą wyjazdu szkraba za miasto

on Mar 29, 2022
Nie wszystkich rodziców stać na posłanie swoich brzdąców na kolonie. Nie znaczy to jednak, że ich maluchy będą musiały się nudzić w mieszkaniu.


Niektóre oseski są zbyt małe, żeby samodzielnie mogły jechać na kolonie.
samochody na parkingu
Author: UnknownNet Photography
Source: http://www.flickr.com


półkolonia
Author: Reynaers Polska
Source: Reynaers Polska


W innych przypadkach bywa tak, że rodzice nie mają aż tyle pieniędzy, by wysłać je na przykład na obóz harcerski czy wyjazd nad morze. Jednakże nie znaczy to, że smyk będzie siedział w mieszkaniu i ciągle się nudził. Powiedzmy stanowcze „nie” całodniowemu graniu na konsoli oraz zapiszmy dziecko na półkolonie. Zazwyczaj organizowane bywają one przez szkołę. Znaczy to, że po pierwsze nie będziemy musieli wozić szkraba przez pół miasta, a po drugie — będzie on w teamie z znajomymi z klasy. Wówczas będzie czuł się lepiej i nie będzie się denerwował tym, że musiałby się odnaleźć w obcej grupie. Półkolonia musi oferować część zajęć w szkole i bywają to choćby warsztaty ceramiczne czy malowanie. Jednakże znaczną część dnia spędza się na aktywności fizycznej. Dzieci mają zorganizowane wyjścia na pływalnię.

Czy masz chęć przeczytać analogiczne teksty? Jeśli tak, to zobacz w witrynie podobne informacje dotyczące tej kwestii - link jest tu.

Mogą też uczyć się karate czy jazdy na rolkach. Możliwości jest wiele. Wszystko zależy od organizatorów. Dobrze byłoby, abyśmy wybrali takich, którzy są specjalistami w swym zawodzie. Istotne jest, aby opiekunowie mieli właściwe kwalifikacje i by bez problemów nawiązywali od razu kontakt z dziećmi.
Pamiętajmy też o tym, żeby przejrzeć menu, które będzie podane naszym szkrabom. Nie powinno być tam zbyt dużo słodkich potraw oraz śmieciowego jedzenia.