You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Kilka podstawowych informacji na temat Olszyna, jakie ciekawe miejsca i atrakcje są do znalezienia w tym uroczym mieście.

on Jan 21, 2021
Olszyn jest piękną stolicą województwa warmińsko-mazurskiego, leży on w samym jego środku. Stanowi świetną bazę na wypady w kierunku Mazur i równocześnie ważny węzeł komunikacyjny w regionie. Samo miasto liczy aktualnie niecałe dwieście tysięcy mieszkańców i powierzchnię niecałych dziewięćdziesięciu kilometrów. Pierwsze wzmianki o Olsztynie pojawiły się już w wieku XIV, a przez kolejne wieki działo się tak naprawdę sporo.

zamek w olsztynie
Author: Kaja Kozłowska
Source: http://www.flickr.com
Wiele razy w efekcie działań wojennych Olszyn ulegał zniszczeniu, jednak za każdym razem udało się go odbudowywać, do dnia dzisiejszego zachowało się w nim sporo pięknych zabytków, które sięgają swoją przeszłością dawnych lat. Aktualnie miasto to stanowi sprawnie działający ośrodek naukowy i kulturalny w północno-wschodnim rejonie naszego kraju. Funkcjonuje w nim kilka wyższych uczelni, kształcących sporą ilość studentów, a oprócz tego kilka badawczych instytutów. Oprócz tego w Olszynie funkcjonują liczne szkoły, licea i technika, które dają młodym ludziom faktycznie spore możliwości na odpowiednie przygotowanie się do startu w dorosłe życie. Bardzo dużą atrakcją Olsztyna jest jego położenie, a jest to jedno z najładniej położonych miejscowości w Polsce. Olsztyn jest otoczony dużą ilością lasów i jezior, na samym jego obszarze tych jezior jest aż jedenaście. Na jego obszarze stworzono dwa rezerwaty przyrody, a w okolicznych lasach znajduje się wiele rowerowych i pieszych ścieżek.
ludzie w olsztynie
Author: Jolanta Okuniewska
Source: http://www.flickr.comOprócz wspaniałych warunków do fizycznej aktywności miasto to ma wiele do zaoferowania osobom poszukującym interesujących miejsc. Zabytki Olsztyna to w pierwszej kolejności Zamek, Katedra, Ratusz i Wysoka Brama. Część z nich pamięta jeszcze początki miejscowości i przed wieki udało im się oprzeć wielu zawirowaniom. Bardzo ciekawymi i wartymi odwiedzenia atrakcjami są Obserwatorium i Planetarium.

Podoba Ci się omawiany artykuł? Zatem odsyłam tutaj (https://www.saleweselne.com/blog/tag/bizuteria-slubna/) - tam znajdziesz interesujące dane, które są omówieniem prezentowanego zagadnienia.

Prowadzone są w nich różnego rodzaju pokazy, jest tam również biblioteka i galeria. Bardzo interesującymi zabytkami są także olszyńskie kościoły, można pośród nich wymienić między innymi Bazylikę świętego Jakuba i Kościół NSJ.