You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Kilka podstawowych informacji na temat Olszyna, jakie ciekawe miejsca i atrakcje są do znalezienia w tym uroczym mieście.

on Oct 5, 2021
Olszyn jest piękną stolicą województwa warmińsko-mazurskiego, leży on w samym jego środku. Stanowi świetną bazę na wypady w kierunku Mazur i równocześnie ważny węzeł komunikacyjny w regionie. Samo miasto liczy aktualnie niecałe dwieście tysięcy mieszkańców i powierzchnię niecałych dziewięćdziesięciu kilometrów. Pierwsze wzmianki o Olsztynie pojawiły się już w wieku XIV, a przez kolejne wieki działo się tak naprawdę sporo.

zamek w olsztynie
Author: Kaja Kozłowska
Source: http://www.flickr.com
Wiele razy w efekcie działań wojennych Olszyn ulegał zniszczeniu, jednak za każdym razem udało się go odbudowywać, do dnia dzisiejszego zachowało się w nim sporo pięknych zabytków, które sięgają swoją przeszłością dawnych lat.

Prezentowany tekst wydaje się niesłychanie wciągający? Jeżeli tak, to sprawdź również pozostałe polecane podkłady pod tort treści, ponieważ wydają się być równie interesujące oraz pochłoną Cię zupełnie.

Aktualnie miasto to stanowi sprawnie działający ośrodek naukowy i kulturalny w północno-wschodnim rejonie naszego kraju. Funkcjonuje w nim kilka wyższych uczelni, kształcących sporą ilość studentów, a oprócz tego kilka badawczych instytutów. Oprócz tego w Olszynie funkcjonują liczne szkoły, licea i technika, które dają młodym ludziom faktycznie spore możliwości na odpowiednie przygotowanie się do startu w dorosłe życie. Bardzo dużą atrakcją Olsztyna jest jego położenie, a jest to jedno z najładniej położonych miejscowości w Polsce. Olsztyn jest otoczony dużą ilością lasów i jezior, na samym jego obszarze tych jezior jest aż jedenaście. Na jego obszarze stworzono dwa rezerwaty przyrody, a w okolicznych lasach znajduje się wiele rowerowych i pieszych ścieżek.
ludzie w olsztynie
Author: Jolanta Okuniewska
Source: http://www.flickr.comOprócz wspaniałych warunków do fizycznej aktywności miasto to ma wiele do zaoferowania osobom poszukującym interesujących miejsc. Zabytki Olsztyna to w pierwszej kolejności Zamek, Katedra, Ratusz i Wysoka Brama. Część z nich pamięta jeszcze początki miejscowości i przed wieki udało im się oprzeć wielu zawirowaniom. Bardzo ciekawymi i wartymi odwiedzenia atrakcjami są Obserwatorium i Planetarium.

Podoba Ci się omawiany artykuł? Zatem odsyłam tutaj (https://www.saleweselne.com/blog/tag/bizuteria-slubna/) - tam znajdziesz interesujące dane, które są omówieniem prezentowanego zagadnienia.

Prowadzone są w nich różnego rodzaju pokazy, jest tam również biblioteka i galeria. Bardzo interesującymi zabytkami są także olszyńskie kościoły, można pośród nich wymienić między innymi Bazylikę świętego Jakuba i Kościół NSJ.