You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Kiedy oczy kierowcy zawodzą, czyli o znaczeniu kamer sportowych

on Aug 3, 2022
Kiedy oko ludzkie zawodzi wspieramy się maszynami. Ta skądinąd niezbyt rewelacyjna teza ma swoje odbicie również w kamerkach. Będąc skupionymi na czynnościach w stylu prowadzenia auta lub aktywnego uprawiania sportu wykorzystujemy dodatkową parę oczu, czyli obiektyw kamerki.
kamerka dla sportowców
Author: John Biehler
Source: http://www.flickr.com
Kamera sportowa bliska jest, jak z nazwy wynika, amatorom i zawodowcom sportowego szaleństwa. Zakładają, a właściwie wmontowują ją do kasków skoczkowie i zjazdowcy alpejscy, czy szusujący na deskach, a więc absolutni ryzykanci, którzy obrazem chcą sugerować skalę ryzyka uprawianej konkurencji. Kamerki sportowej użyją również tak zwani wyczynowcy-gadżeciarze, lubiący obładowywać się nie tylko obiektywami, ale ciśnieniomierzem i podobnymi sprzętami. Widać to szczególnie w kulturze amatorskich biegów, na czym porządne pieniądze zgarniają twórcy całkiem nietanich akcesoriów. Kamera sportowa (źródło) z sukcesem może być zastosowana w samochodzie, na kokpicie kierowcy. Zaawansowane stabilizatory ekranów, piloty sterowania czy wyświetlacze dotykowe sprawiają, że taki sprzęt jest uniwersalny, zgodny z dzisiejszą technologią. Do tych opcjonalności zaliczymy ponadto system GPS, czy wysokościomierz. Za taką kamerę wyłożymy na stół producenta więcej niż tysiąc złotych. To minimum, które zapłacimy za zakup sprzętu niewiele mniejszego od tableta.mała kamerka
Author: Robert Scoble
Source: http://www.flickr.com
Podążając za trendami miniaturyzacji, takie urządzenie może wydawać się na faktycznie… duże. Owszem, ale tylko w przypadku gdy kamerę sportową zestawimy z autentyczną kamerą samochodową. Są naprawdę małe, a jak pomocne - filmikami z nich wyłapiemy szkodnika „olewającego” prawo, co stanowi dowód wykroczenia, przydatny drogówce. Kamera samochodowa albo też wideorejestrator polecany jest kierowcom z paru względów.

Jeśli sądzisz, że te informacje są wartościowe, to odsyłam do tej strony (https://magazynauto.pl/testy/hyundai-bayon-1-0-t-gdi-7dct-test,aid,1409) - w tamtym miejscu również są podobne dane, które warto poznać.

Przede wszystkim dodaje pewności siebie kierowcy. Jej zawartość jest dobrym dowodem w śledztwach i dochodzeniach wypadkowych, posłuży też w sporze z ubezpieczycielami. Już nie musimy wysilać się na zapamiętywanie ciągu cyfr i liter z tablic rejestracyjnych drogowego szkodnika. Wystarczy odpalić kamerkę w odpowiednim momencie, która rozpozna potencjalnego przestępcę. Nie jesteśmy jednak bezkarni - filmy z kamer samochodowych będą starannie badane i rozliczane z montażu i przeróbek.