You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Kaszuby- idealne miejsce na wycieczkę z rodziną i poznanie słowiańskiej kultury

on Feb 19, 2020
Jeśli interesuje cię urlop nad Bałtykiem bądź uwielbiasz odpoczywać nad jeziorami, Kaszuby będą doskonałym rozwiązaniem. Ten urokliwy teren naszego kraju pełen jezior oraz regionalnych zabytków na pewno zapewni ci niezapomniane wrażenia z wakacji. Wybierając wczasy na Kaszubach dobrze jest sprawdzić które miejsca powinniśmy odwiedzić.

kaszuby
Author: Chris Kuga
Source: http://www.flickr.com
Jednym z takich miejsc są Kamienne Kręgi w Odrach, które są rezerwatem archeologicznym. Na tym terenie rozmieszczone są charakterystyczne dla najdawniejszych epok kręgi z kamienia i kurhany na cmentarzysku. Dla fanów natury ciekawostką będą przeróżne gatunki porostów, które można spotkać na terenie cmentarzyska. Następną atrakcją będzie z pewnością Wdzydzki Park Krajobrazowy (znacznie więcej zobaczysz na www). To cudowne miejsce z mnóstwem jezior i zbiorników wodnych z czystą wodą co roku przyciąga tłumy przyjezdnych.

Środowisko naturalne na wyspach otoczonych rzekami jest tam wyjątkowo rozwinięte i możemy zaobserwować wiele gatunków niespotykanych zwierząt. Wczasy na Kaszubach nie obejdą się też bez wizyty w znanym Parku Narodowym "Bory Tucholskie", gdzie możemy oglądać cudowne widoki. Odwiedzają Kaszuby dobrze jest też zapoznać się z obecną tam kulturą oraz z dialektem Kaszubów (ruszajwpolske.pl/miasta/swornegacie/noclegi/331,index.html).

Odwiedź ten link! To bez dwóch zdań ta strona (http://drukxl.pl/dyplomy-szkola-liceum/691-test-1.html), znajdziesz tam sporo ciekawych informacji! Zobaczysz, na pewno się nie rozczarujesz.

Zwiedzając muzeum we Wdzydzach Kiszewskich możemy zobaczyć regionalne budowle, chałupy oraz odtworzone wnętrza z wyposażeniem. Poznamy tradycję, bogatą historię słowiańską Kaszubów i ich stroje regionalne, jak również język Kaszubów charakterystyczny dla tego terenu.W Kościerzynie natomiast założono skansen Parowozownia, gdzie można podziwiać jedne z najstarszych krajowych parowozów.

Chodź tutaj i zobacz dodatkowe informacje w odniesieniu do niniejszego postu. Przeczytasz tam zbliżone publikacje, które zapewne Cię zafascynują.

Zaznajomienie się ze sztuką kolejową z dawnych lat z pewnością gwarantuje niezapomniane wrażenia. W tym miejscu krajowa kolej miała swój początek (całkiem pomocna strona, warto zajrzeć). Kaszuby to idealne miejsce, żeby wybrać się z rodziną na urlop, poznać ciekawą historię, zwyczaje oraz archeologiczne rezerwaty. Cudowne jeziora i wyspy między rzekami pełne rozmaitych gatunków roślin z pewnością sprawią, iż zechcemy wrócić w to miejsce ponownie.