You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Kanada - przygotowania do wyjazdu

on Jan 25, 2020
 Kanada nie jest zbyt popularnym wśród Polaków kierunkiem wyjazdów - a szkoda, bo ten kraj ma naprawdę wiele do zaoferowania. Jeżeli poczytacie trochę na temat Kanady i dacie się przekonać, że można fantastycznie spędzić czas nawet w nieco chłodniejszym klimacie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zaczniecie marzyć o wyjeździe do Kanady.


Zobaczcie, jak się do tego przygotować!


Czy potrzebujesz wizy?


jogging na plaży
Author: Thomas Rousing
Source: http://www.flickr.com


Odpowiedź jest prosta - to zależy.

Ten proponowany wpis (https://www.saleweselne.com/blog/wesele-w-miescie-czy-na-wsi/), który widzisz, zaprowadzi Cię do atrakcyjnych materiałów na omawiany temat - zobacz również inne artykuły zawierające nie mniej satysfakcjonujące posty.

Dzisiaj praktycznie wszyscy posiadają już nowy paszport z zakodowanymi danymi biometrycznymi. Jeżeli jesteś posiadaczem takiego dokumentu, nie masz się czym martwić - nie będziesz potrzebować wizy aby wjechać do Kanady. Wystarczy na lotnisku przejść odprawę i poinformować celnika, że przyjechałeś do Kanady w celach turystycznych. Wówczas do Twojego paszportu zostanie wbITa tymczasowa wiza turystyczna, która jest ważna przez pół roku! Jeżeli jednak posiadasz paszport starszej generacji, będziesz musiał wyrobić sobie wizę. Jest ona dość kosztowna, zatem w takim przypadku bardziej polecamy po prostu... wyrobić sobie nowy paszport. Jest to opcja zdecydowanie tańsza, a dodatkowo nowy paszport przyda Ci się również podczas wyjazdu do innych krajów. Wizę trzeba oczywiście uzyskać również w sytuacji, kiedy chcesz wyjechać do Kanady na dłużej, na przykład do pracy.


Noclegi w Kanadzie
Jakaranda mimozolistna
Author: mauroguanandi


Jeżeli zamierzasz spać w hotelach, niestety musisz przygotować się na dość spore koszty. Kanada - polecana strona - zdecydowanie nie jest tanim krajem - zwłaszcza dla Polaków, których zarobki są nieporównywalne do kanadyjskich. Warto jednak oczywiście optymalizować koszty wyjazdu. W Kanadzie nie znajdziecie raczej zbyt wielu propozycji coachsurfingu czy możliwości wynajmu mieszkania lub pokoju od prywatnych osób. Jeżeli już jednak wybieracie się do takiego dzikiego kraju, w którym jedną z największych zalet jest możliwość obcowania z naturą, postawcie również na naturę w kwestii spania. W Kanadzie praktycznie wszędzie można rozbić namiot. Jeżeli boicie się spać w zupełnie dzikich miejscach, możecie zapytać lokalnych mieszkańców o pozwolenie na rozbicie namiotu na ich działce - w większości przypadków na pewno nie odmówią.


Jeżeli chcecie zaś mieszkać wśród większej grupy osób, zawsze możecie wybrać pola kempingowe, których w Kanadzie jest mnóstwo. Takie rozwiązanie znacząco zmniejszy koszty pobytu zwłaszcza przy większych grupach, bowiem płatność zazwyczaj naliczana jest za miejsce namiotowe, a nie za liczbę osób, które z niego będą korzystać.