You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju miejsca należałoby zobaczyć przebywając na Cyprze?

on Jan 27, 2022
Na tę wyspę można wybrać się o praktycznie każdej porze roku, gdyż rozrywek czy też miejsc do zwiedzania jest tam bez liku. Wiosna i jesień to idealna pora, jeśli chcemy połączyć zwiedzanie wyspy razem z plażowaniem.


Cypr
Author: pawelkoszalin
Source: http://www.flickr.com


noclegi
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com


Wyspa posiada istotnie dużo do zaoferowania: prześliczne plaże, góry, idealne na przeróżne piesze wycieczki, atrakcyjne miasteczka oraz tętniące życiem kurorty. Z podróży na Cypr z pewnością będą zadowolone rodziny z dziećmi, ludzie młodsi, poszukujący rozrywek, jak i osoby poszukujące nieco spokojniejszych doznań. Jeśli lubicie starożytną historię i zabytki z nią się wiążące, to świetnie się składa, ponieważ na Cyprze znajdziemy parę rzeczywiście bardzo ciekawych i godnych zwiedzenia miejsc. Wycieczkę po starożytnym Cyprze najlepiej zacząć od odwiedzenia pozostałości miejscowości Kurion oraz pobliskiego sanktuarium Apolla. Obydwa miejsca są zlokalizowane w pobliżu Limassol (na znakach drogowych należy poszukiwać nazwy Lemessos). Kurion to jeden z w najwyższym stopniu imponujących kompleksów projektowych na wyspie. Najbardziej atrakcyjnym miejscem jest Ideon, który okazale wkomponował się w dosyć strome zbocze.
Jednak odnajdziemy tutaj także pozostałości stadionu, bazyliki, łaźni czy też agory. W położonym blisko sanktuarium Apolla zachowały się piękne pozostałości świątyni, czy domów księży. Podróżując z Limassol w kierunku Larnaki, warto udać się do starożytnego miasta Amathus, które położone jest nad brzegiem morza.

Odwiedź ten link - to naprawdę świetna propozycja, która na pewno bardzo Cię zaintryguje. Nie czekaj zatem i zobacz już teraz.

Chociaż nie zachowało się tu zbyt wiele, to i tak tutejsze pozostałości robią wciąż niemałe wrażenie. Przetrwały m.in. ruiny agory, śliczne wykonane z marmuru słupy, pozostałości po świątyniach czy łaźniach.


Kierując się dalej w stronę Larnaki, należałoby się zatRzymać także przy neolitycznej osadzie o nazwie Chirokitia - do pewnego stopnia zrekonstruowano w tamtym miejscu osadę z epoki kamienia. Dzięki różnego typu pracom archeologicznym, w osadzie można by obejrzeć m.in. szczątki brukowanych ulic, okrągłych domów czy murów obronnych.